Zdravotní stav Miloše Zemana se mírně zlepšil: s návštěvou za ním přišel Václav Klaus

Podle Ústřední vojenské nemocnice se zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana mírně zlepšil. Vedení nemocnice tuto informaci zveřejnila se souhlasem hlavy státu. Je pod dohledem lékařů od 10. října, jeho ošetřující lékař a a ředitel ÚVN Miroslav Zavoral vysvětlil, že příčinou hospitalizace byly komplikace spojené s chronickým onemocněním. Informuje o tom ČTK.

Podle mluvčí ÚVN Jitky Zinke se prezidentův zdravotní stav za poslední dva dny mírně zlepšil. Stalo se tak díky komplexní léčbě, kterou Miloš Zeman dostal od specialistů nemocnice.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Šéf horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil nedávno dostal z nemocnice informaci o prezidentově zdravotním stavu. Na základě toho v pondělí uvedl, že Miloš Zeman nemůže vykonávat své funkce kvůli zdravotním důvodům.

Navíc prognóza jeho zdraví byla také velmi nejasná. Senátoři proto začali uvažovat o aktivaci článku 66 ústavy, tedy o tom, aby se funkce prezidenta rozdělily mezi premiéra a šéfa dolní komory Parlamentu.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Před tím zástupci nemocnice neinformovali veřejnost o zdravotním stavu hlavy státu, protože k tomu neměli jeho svolení. Ze stejného důvodu to nedělal ani Pražský hrad.

V pátek k Miloši Zemanovi s návštěvou přišel bývalý prezident Václav Klaus. Hovořili o něco méně než hodinu a podle něj má nyní kvůli nemoci prezident trochu jiné priority než dříve.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,“ řekl Václav Klaus pro Blesk.cz.

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že nyní prezident potřebuje čas na léčbu. O tom už dříve hovořila i jeho manželka Ivana Zemanová.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle informací Deníku N a Radiožurnálu hlava státu trpí ascitem. To znamená, že se mu v břiše hromadí voda kvůli problémům s játry. Václav Klaus už dříve také řekl, že prezidentovy problémy souvisejí s játry.

PSALI JSME: PRO KDU-ČSL NASTALO UNIKÁTNÍ OBDOBÍ: MARIAN JUREČKA PROZRADIL, V ČELE KTERÝCH MINISTERSTEV BY SE MOHLI STÁT ČLENOVÉ JEJICH STRANY

PŘIPOMÍNÁME: FELIX SLOVÁČEK PROMLUVIL O SVÉM KOLAPSU V AUTĚ: CO SE SE ZNÁMÝM ZPĚVÁKEM STALO

Share