Zbavila jsem se pravidelného čištění toalety díky dvěma základním technikám: Teď je čistá non-stop

Moji přátelé mi říkají, jak jsou ochotni dát hodinu života každý týden jen proto, aby dostali toaletu do dobrého stavu. Nechápu proč. Co se tu dá dělat tak dlouho?

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pořád jsem přemýšlela, do jakého stavu je nutné se dostat, aby kus obytného prostoru metr krát metr musela drhnout celou hodinu.

V našem domě je zvykem, že v této mikro-místnosti by měla být čistota vždy, ve „výchozím“ nastavení. Koneckonců, někdy tam chodím i s knihou, není co skrývat. Proto by neměl být nepořádek, vše by mělo zůstat čisté a uklizené. Toaleta není horší než koupelna, kuchyň nebo knihovna, lidé jsou tam na chvíli, takže ať se cítí pohodlně.

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pravidlo jedna

Několikrát týdně musíte nalít pod okraj speciální prostředek, vyčistit a zničit bakterie.

Tato akce nebude vyžadovat úsilí. Doslova minutu – a dost. Hlavní věc je vybrat si čas, kdy toaleta nebude nějakou dobu používána. Například před odchodem z domova nebo v noci, kdy všichni šli do postele. V tomto případě bude toaleta zářit čistotou i uvnitř.

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pokud jí pravidelně čistíte, nemusíte nalít láhev finančních prostředků do záchodové mísy. Produkt se nalije, rozmazává se na povrchu a na chvíli se nechá, ať může působit.

Možná, že ne každému bude vyhovovat tenhle postup a přípravek, protože voda je všude jiná. Ale z přípravků, které jsou dražší, budou některé určitě fungovat.

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pravidlo dva

Samostatná houba pro mytí toalety by měla být uložena při samotné toaletě. Sedadlo, záchod zvenku a nádrž jsou jí otřeny. Díky rohům stoupá do všech výhybů, kde se hromadí částice prachu a nečistot. Tato houba by měla být opláchnuta pouze pod kohoutkem a měla by třít jenom „trůn“. Pokud se čištění provádí pravidelně, stačí pět minut a nemusíte umývat toaletu po dobu jedné hodiny.

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

A zároveň:

  • Bylo by lepší měnit záchodový kartáč častěji. Ideální 5-6 krát ročně, dobře, nejméně 2-3. V tomto případě bude hezké vzít v ruce, nebude třeba umýt samotný kartáč. To znamená, že čištění nebude chtít být odloženo na později
  • V drahých kartáčích je část, který vám umožní vyčistit vnitřní okraj toalety
  • Je lepší nainstalovat nejjednodušší toaletu bez složitých ohybů. Takovou, která se snadno otírá, aniž by musel drhnout prach z každého rohu

 

Toaleta / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Přeji čistou koupelnu, doufám že vám dnešní triky pomohou k udržení čistoty.

 

PSALI JSME: JAKÝM NEJEFEKTIVNĚJŠÍM ZPŮSOBEM VYČISTIT MASTNOU KUCHYŇSKOU DESKU

PŘIPOMÍNÁME: DOKONCE ANI VE ČTYŘICETI NENÍ POZDĚ NAUČIT SE, JAK SPRÁVNĚ STROUHAT SÝR: JE TO JEDNODUCHÉ

 

Share