Zásoby plynu v ČR se plní: Proč se zásobování začalo o několik týdnů dříve, než obvykle

Nestabilní ekonomická situace má své dopady i na Českou republiku. Třeba letos se zásoby plynu začaly plnit o několik týdnů dříve, než v letech předchozích.

Zásobárny/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mluvčí největšího provozovatele zásobníků zemního plynu v ČR, firmy RWE Gas Storage CZ Simona Hladíková to potvrdila na příkladě podniku, ve kterém pracuje. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Zásobárny/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hladíková uvedla, že na základě požadavků zákazníků jejich firma začala uskladňovací sezonu dříve, než v jiných letech. Tentokrát zásoby se začaly doplňovat již prvního dubna.

Těžba/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nyní zásoby firmy jsou naplněny cirka na osmadvacet procent z celkové kapacity. Podle odborníků, takové množství plynu je dostačující v dobu mimo topnou sezonu minimálně na 3 týdny.

Zásobárny/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Celkem společnost má ve svých aktivech 6 podzemních zásobníků. Pokud se naplní všechny, tak bude společnost mít dostačující množství plynu přibližně na dva měsíce během topné sezony.

PSALI JSME: UKRAJINA BRANÍ SVOJI SVOBODU UŽ 2 MĚSÍCE: ČESKÝ ANALYTIK JOSEF KRAUS PŘEDVEDL DALŠÍ MOŽNÉ SCÉNÁŘE VÝVOJE SITUACE

ČTĚTE TAKÉ: MINISTR MARIAN JUREČKA UVEDL, PROČ ČESKO NENÍ V BEZPEČÍ: “OHROŽEN JE CELÝ SVĚT“

Share