Zaměstnanci ve veřejném sektoru dostanou přidáno: ministr Stanjura ale řekl, že inflaci jim vláda nevyrovná

Příští rok vláda chce zvýšit platy zaměstnancům ve veřejném sektoru. Nepočítá ale s tím, že bude vyrovnáno inflaci. Potvrdil to šéf státní kasy Zbyněk Stanjura. Neupřesnil ovšem o jaké navýšení se bude jednat.

Odbory žádají po kabinetu, aby státním zaměstnancům byly zvýšeny výdělky o inflaci a to už od července. Jednání s šéfy odborových svazů proběhnou v úterý. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

„Říct nula – podle mě to nebude návrh vlády, ani můj, ale nebude to dorovnání inflace,“ uvedl ministr s tím, že zvyšovat platy o inflaci není správné. Stanjura ale zatím neříká, o jak vysoké navýšení půjde.

Ve veřejném sektoru loni pracovalo kolem 656 tisíc lidí. Některým profesím bylo přidáno už od ledna, dalším ale platy byly zmrazeny.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Odboráři navrhují zvýšit výdělky již od června a to o inflaci, která dosáhla v květnu 16 %. Chtějí proto, aby vláda přidala lidem se zmrazenými platy 15 procent. Ostatní profese by měly dostat o 7,6 více. Vláda to ale odmítá a jednání pokračují.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Ministr financí zdůraznil, že platy ve veřejném sektoru v minulosti rostly rychleji než v soukromém sektoru a průměrný plat činil 44 782 Kč.

PSALI JSME: VONDRÁČEK SE VYJÁDŘIL KE KORUPČNÍ KAUZE: JAKÝ VÝROK PŘEDVEDL POSLANEC VŮČI HNUTÍ STAN

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF SPD TOMIO OKAMURA SDĚLIL DŮLEŽITOU NOVINU: O CO ŽÁDÁ OPOZIČNÍ POLITIK

Share