Za jakých podmínek Vladimir Putin zastaví invazi na Ukrajinu: řekl to francouzskému prezidentovi

Prezident Ruské federace řekl, že je připraven zastavit válku, pokud budou splněny 3 podmínky. Vladimir Putin to řekl v pondělí při telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Francouzský prezident pak plánoval mluvit s hlavou ukrajinského státu Volodymyrem Zelenským. Informuje o tom web TN.cz.

Vladimir Putin řekl, že musí být uznána ruská svrchovanost nad Krymem. Kromě toho by měla proběhnout demilitarizace Ukrajiny a také by Ukrajina měla být neutrálním státem.

Ruský prezident Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Pokud se tyto podmínky splní, Rusko válku na Ukrajině ukončí. Server tvnoviny.sk informoval, že ruský prezident to řekl francouzské hlavě státu.

V prohlášení Kremlu bylo napsáno, že Ruská federace chce, aby byly zohledněny její bezpečnostní zájmy. Měla by se například uskutečnit „demilitarizace Ukrajiny a její denacifikace“.

Francouzský prezident Emmanuel Macron / Zdroj: youtube.com

Kancelář francouzského prezidenta uvedla, že Putin s Macronem mluvili zhruba hodinu a půl. Francouzský prezident vyzval ruskou hlavu státu, aby válku zastavila a aby ruská armáda neútočila na civilisty.

„Prezident Putin potvrdil svoji ochotu zavázat se k těmto třem bodům,“ uvedla kancelář prezidenta Francie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Pak se uskutečnil telefonický rozhovor Emmanuela Macrona s Volodymyrem Zelenským, ale podrobnosti tohoto rozhovoru nebyly zveřejněny.

PSALI JSME: THE TIMES: PUTIN VYSLAL 400 VAGNEROVCŮ, KTEŘÍ MAJÍ ZA ÚKOL ZLIKVIDOVAT PREZIDENTA ZELENSKÉHO

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA ROZVOLNILA OPATŘENÍ: CO SE ZMĚNILO OD ÚTERÝ 1. BŘEZNA

Share