WHO zaznamenává pokles šíření koronaviru

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí zpomalení šíření infekce koronaviru. Oznámila to odbornice WHO Maria van Kerkhovenová.

 

Doktorka v laboratoři / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Je to způsobeno řadou faktorů a primárně kvůli opatřením, která země používají k přerušení řetězců šíření viru a prevenci infekce jiných lidí,“ uvedla.

 

Velkou roli podle ní sehrály také vládní kroky k informování obyvatelstva o nezbytných opatřeních na ochranu před infekcí, školení zdravotnických pracovníků a úsilí v rámci kampaní za očkování lidí.

 

Pacienti v nemocnici / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Kerkhovenová vyzvala země, ve kterých počet infekcí klesá, aby i nadále dodržovaly opatření v boji proti pandemii. Dodala, že tyto země v současné době procházejí kritickou fází.

 

Bezpečnostní pokyny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dříve generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus hodnotil schopnost kontrolovat koronavirus. Vedoucí organizace poznamenal, že ve světě počet nových případů infekce virem klesá již třetí týden po sobě, i když v některých zemích stále roste. Zdůraznil, že se jedná o povzbudivé zprávy na celém světě. Ghebreyesus také dodal, že tento trend naznačuje, že koronavirus může být kontrolován, a to i při vzniku nových druhů.

 

Průběh očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: JAN BLATNÝ SE VYJÁDŘIL K DALŠÍM RESTRIKCÍM: „EXISTUJÍ VELKÉ ROZDÍLY MEZI JEDNOTLIVÝMI KRAJI“

PŘIPOMÍNÁME: POČET OČKOVANÝCH LIDÍ PROTI COVID-19 NA SVĚTĚ PŘEKROČIL POČET INFIKOVANÝCH

Share