„Vždycky se vrací před volbami, aby mě to poškodilo“: Andrej Babiš prohlásil, že kauza Čapí hnízdo je vymyšlená

Předseda vlády Andrej Babiš prohlásil, že kauza Čapí hnízdo neexistuje. Podle něj se o tom mluví proto, aby ho před volbami poškodila. Řekl to novinářům po setkání s hlavou státu Milošem Zemanem. Informuje o tom CNN Prima News.

Policie podala návrh na podání obžaloby Andreje Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo. Jde o dotace z Evropské unie, které získala firma, která dříve patřila holdingu Agrofert. Může tedy jít o dotační podvod.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér prohlásil, že „kauza Čapí hnízdo neexistuje“. Podle něj je tato situace velmi zpolitizovaná a navíc jde o události, které byly před čtrnácti lety.

„Vyšetřuje se pět let a vždycky se vrací před volbami, aby mě to poškodilo,“ uvedl Andrej Babiš. Podle něj jde o vymyšlenou záležitost.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Dodal, že jednou to bylo zastaveno státním zástupcem, protože nebylo co vyšetřovat. Protože se ale blíží volby, začalo se o tom znovu mluvit.

Předseda vlády také řekl, že prezident podporuje jeho kabinet. Opozice ale hodlá hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě tento čtvrtek.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj zbývají čtyři měsíce do voleb a toto hlasování je nyní nevhodné. Vysvětlil, že nyní by vláda měla pokračovat v očkování občanů, dokončit návrat žáků do tříd, testování a zavést CovidPasy.

Andrej Babiš řekl, že pro opozici to bude výhodné, budou moci celý den dělat svou předvolební kampaň.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

O tom, zda vysloví nedůvěru vládě, nebo ne, se rozhodne podle toho, jak bude hlasovat komunistická strana. Poslanecký klub jejich strany to bude projednávat ve čtvrtek ráno před hlasováním.

Andrej Babiš řekl, že by bylo unikátní, kdyby KSČM hlasovala společně s opozicí. S prezidentem v Lánech diskutovali i o dalších tématech.

Psali jsme:„Je to splněný sen“: Proč Petr Suchoň a Klára Koukalová září štěstím. Moderátor promluvil o změnách v rodině

PSALI JSME: ROBERT PLAGA UVEDL, ŽE SNAD ZA TÝDEN SI ŽÁCI BUDOU MOCI SUNDAT ROUŠKY: „PŘÁL BYCH SI, ABYCHOM SE ALESPOŇ PŘI VÝUCE VE TŘÍDÁCH DOSTALI K NORMÁLU“

PŘIPOMÍNÁME: „V ZÁJMU SNÍŽENÍ NAPĚTÍ“: MINISTERSTVO ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ VYZÝVÁ RUSKO, ABY PŘESTALO POVAŽOVAT ČESKOU REPUBLIKU ZA NEPŘÁTELSKÝ STÁT

Share