Vojtěch Dyk truchlí: oblíbený zpěvák a herec přišel o milovaného tatínka. Čím byl známý jeho otec Radko Pytlík

Radko Pytlík byl literárním historikem, spisovatelem a editorem. Zemřel 31. ledna, bylo mu 93 let. Informuje o tom portál Blesk.cz s odkazem na Novinky.cz.

Prezident mezinárodní Společnosti Jaroslava Haška Richard Hašek pro Novinky.cz potvrdil informaci, že Radko Pytlík zemřel v pondělí 31. ledna.

Radko Pytlík / Zdroj: youtube.com

Známý literární historik podstatnou část svého života věnoval spisům Jaroslava Haška, Bohumila Hrabala nebo Franze Kafky.

V roce 1955 nastoupil do Ústavu české a světové literatury Československé akademie věd v Praze, kde zůstal po celou vědeckou kariéru. Přednášel také na Univerzitě Karlově. V roce 1991 se rozhodl odejít do důchodu.

Radko Pytlík / Zdroj: youtube.com

Jeho synem je známý hudebník, zpěvák a herec Vojtěch Dyk. Syn nenosí příjmení po otci, protože tak kdysi rozhodla jeho maminka Věra Dyková.

Nechtěla, aby se synovi ve škole posmívali, a tak dala své příjmení. Hudebník neví, jestli jeho matka udělala správnou věc.

Vojtěch Dyk / Zdroj: youtube.com

Věra Dyková byla druhou manželkou Radka Pytlíka. Během prvního manželství se mu narodila dcera Kristina.

PSALI JSME: KAREL ŠÍP RUŠÍ NATÁČENÍ VŠECHNOPÁRTY: CO SE STALO POPULÁRNÍMU MODERÁTOROVI

PŘIPOMÍNÁME: MARTINA PÁRTLOVÁ UKÁZALA FOTKY V PLAVKÁCH: NEZATÁHLA BŘICHO A FANOUŠCI OCENILI, ŽE UKAZUJE REALITU TAKOVOU, JAKÁ DOOPRAVDY JE

Share