Vlčice přišla požádat o jídlo a lesník se nad ní slitoval. O dva měsíce později přišli do vesnice tři vlci a poděkovali muži

Jednoho zimního večera zaslechl lesník Štěpán zvuky vedle hájovny a když vyšel, uviděl hubenou vlčici.

Trochu přemýšlel, ale přesto jí dal trochu mraženého masa, protože les byl v zimě nezvykle prázdný a pro zvířata bylo velmi těžké najít potravu.

Vlčice / Ilustrační foto / Zdroj: mozgopit.com

Chování šelmy se lesníkovi zdálo neobvyklé. Vlci žijí na svém území, loví tam a jen zřídka se přibližují k lidem.

Vlčice si začala častěji přicházet pro jídlo a místní obyvatelé se dokonce začali s lesníkem hádat, nikdo nechtěl ve vesnici vidět lesní zvíře. Štěpán jim však nevěnoval pozornost a pokračoval v krmení zvířat.

Vlčice a muž / Ilustrační foto / Zdroj: mozgopit.com

Chápal, že pokud má vlk v zimě hlad, je to pro vesnici nebezpečnější.

Po čase vlčice přestala navštěvovat lesníka. Všichni byli šťastní, kromě Štěpána, už byl zvyklý na hosta a dokonce mu bylo po ní smutno.

Vlčí rodina / Ilustrační foto / Zdroj: adsl.kirov.ru

Jen o dva měsíce později zaslechl lesník za oknem známý řev. Muž spěchal ven a najednou viděl, že vlčice s sebou přivedla další dva mladší členy smečky. Zvířata tiše hleděla na Štěpána.

Lesník si najednou uvědomil, že vlčice nejspíš krmila mláďata masem, které jí celou zimu dával. Muž si pomyslel, že vlčice se přišla rozloučit a měl pravdu – od té doby tam neviděli vlky.

PSALI JSME: CELÁ PRAVDA O DOMÁCÍ VLČICE A JEJÍ PANÍ

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ POHOSTIL SAMCE LIŠKY LAHŮDKOU A REAKCE ZVÍŘETE NA SEBE NENECHALA ČEKAT: VIDEO DOJALO SPOUSTU LIDI NA INTERNETU

Share