Vlastimil Válek oznámil svůj plán na boj s covidem: kandidát na ministra zdravotnictví označil první tři kroky, které by bylo potřeba udělat

Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek prostřednictvím svého Twitteru informoval, jaké první kroky hodlá udělat v boji s koronavirem. Podle něj bude efekt vidět téměř okamžitě. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

První, o čemž budoucí šéf resortu zdravotnictví napsal, je standardizace léčby při využití monoklonálních protilátek.

To se používá při léčbě rizikových pacientů a tyto protilátky jsou podávány ve formě infuze. Měly by být podávány do 7, někdy do 10 dní, od prvních příznaků onemocnění.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Druhá věc, o které psal Vlastimil Válek, bylo dočasné omezení plánované a neakutní péče v nemocnicích. Nyní jsou to nuceny dělat jednotlivé nemocnice kvůli velkému počtu pacientů s covidem.

Takový návrh ale nemá podporu mezi zástupci ministerstva zdravotnictví. Naposledy to platilo od 31. prosince 2020.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ještě dříve kandidát na šéfa resortu zdravotnictví hovořil o tom, že by bylo nutné zlepšit distribuci nakažených mezi nemocnicemi.

Složitější situace je nyní v nemocnicích ve východní části země. Tam častěji dochází k převozu pacientů do jiných zařízení. Například minulý týden bylo z Brna do Prahy převezeno asi 20 pacientů.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Třetí věc, kterou budoucí ministr hodlá realizovat, je zvýšení kapacit pro PCR testování. Odborníci uvádějí, že v zemi může být provedeno až 200 tisíc testů denně.

Současný šéf resortu zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch sdělil, že taková možnost skutečně existuje a že by se o ní mělo jednat v úterý na Centrálním řídicím týmu a Radě vlády pro zdravotní rizika.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Resort už snížil podíl pozitivních testů, které by měly být vyšetřovány metodou diskriminačního PCR. To by umožnilo zvýšit kapacity pro nové testy.

Psali jsme:„Nikdy jsem neměl čas chodit na večírky od noci do rána“: proč Jan Kačer skončil v nemocnici. Diagnostikovali mu vážné onemocnění jater

PSALI JSME: MILION POSILUJÍCÍCH DÁVEK ZA TÝDEN: BABIŠ A FIALA CHTĚJÍ PODPOŘIT INICIATIVU SPOLEČNĚ

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH NAVRHUJE POVINNÉ OČKOVÁNÍ OD 1. BŘEZNA: NA KOHO BY SE TO MOHLO VZTAHOVAT

Share