Vlastimil Válek doufá, že si Velikonoce užijeme bez respirátorů: prozradil, na čem bude záležet

Podle šéfa resortu zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) by bylo možné zrušit povinné nošení respirátorů ve veřejné dopravě, pokud by bylo dobré počasí. Zatím si ale myslí, že podobné opatření by mělo zůstat třeba v nemocnicích. Řekl to pro CNN Prima News.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Lidé ještě musejí nosit respirátory ve veřejné dopravě, v sociálních a zdravotnických zařízeních i v lékárnách.

Epidemická situace se v posledních dnech zlepšuje. Ve středu bylo odhaleno 5 287 případů nákazy. To je nejnižší číslo ve všední den za rok 2022. Ale je třeba také říci, že se nyní nechají testovat mnohem méně lidí než dříve.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdravotnictví řekl, že pokud bude v příštích dnech podobné počasí, budou mít dostatek dat, aby situaci vyhodnotili. Doufá, že si letos užijeme Velikonoce bez roušek.

Julius Špičák / Zdroj: youtube.com

Dodal, že by rád zmírnil i některá další opatření, například pro ty lidi, kteří přijíždějí nebo se vracejí do Česka. Pokud bude teplo, pravděpodobnost zrušení nebo zmírnění opatření je větší.

Podle poslance a lékaře Julia Špičáka (ANO) však zrušení nošení respirátorů na některých místech zatím není vhodné. Současnou situaci vnímá jako vážnou.

Tom Philipp / Zdroj: youtube.com

Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) si ale myslí, že začátek dubna je vhodnou dobou pro rozvolňování. Dodal také, že hodně bude záležet na Institutu pro zvládání pandemie.

PSALI JSME: „SANKCE BY MĚLY BÝT JEŠTĚ PŘÍSNĚJŠÍ“: DUDA PROHLÁSIL, ŽE CÍLEM RUSKÉ INVAZE JE ZNIČIT UKRAJINSKÝ NÁROD

PŘIPOMÍNÁME: „SANKCE NEFUNGUJÍ. NYNÍ JE ČAS ZMĚNIT STRATEGII“: POSLANEC EVROPSKÉHO PARLAMENTU VYZÝVÁ, ABY ZAVEDLI TVRDÉ SANKCE PROTI VŠEM LIDEM, KTEŘÍ SPOLUPRACUJÍ S PUTINEM

Share