Vladimir Kličko promluvil k Rusům: „Zaseli jste nenávist navěky. Připravujete o život naše děti na naše vlastní zemi”

Legendární ukrajinský boxer Vladimir Kličko zveřejnil dost emotivní oslovení k ruským občanům, kteří si ještě za televizi nevyměnili hlavu.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Fotograf Maks Levin

„Je to vzkaz Rusům. Poslouchejte ty, kteří jsou schopni myslet a myslí. Imperiálními ambicemi, invazi na Ukrajinu a barbarstvím vaší takzvané armády, jste zaseli nenávist po staletí. A slova, že vláda je údajně jedna věc a ruští občané druhá, jsou naprostý nesmysl a hloupost.

Vladimir Kličko / Zdroj: dynamo.kiev.ua

Jste to vy, kdo věřil odporné propagandě a nevnímal informace ani od svých příbuzných a přátel zde na Ukrajině, mlčeli jste celých posledních 8 let, kdy vaše země okupovala Krym a část Donbasu. To vy jste byli arogantní vůči Ukrajincům a věřili jste, že takový národ ani neexistuje.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Fotograf Maks Levin

To vy jste si navzájem vykládali mýty o nějakých nacistech a podobně. Jsou to vaši vojáci, manželé, děti, kteří teď přišli na Ukrajinu a vy o tom víte všechno. Voláte jim a ptáte se, jak jsou na tom.

Vladimir Kličko / Zdroj: dynamo.kiev.ua

Mějte na paměti: nemusíme nás zachraňovat a osvobozovat. Jsme na své zemi! A budujeme svou zemi. A rozhodně to uděláme! Rozhodli jsme se ve prospěch demokratického státu a budeme bojovat za svou volbu! Dnes jsme v tom jednotní jako nikdy předtím.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Fotograf Maks Levin

Nejsme to my, kdo přišel na vaši zem, to právě vy zabíjíte naše děti! Bombardujete a srovnávejte se zemí naše města a naše domovy.

Vladimir Kličko / Zdroj: YouTube

Vězte, že vám na Ukrajině říkají skřeti. VŠEM! Teď nejsou dobří ani špatní Rusové. Zatímco mlčíte a propagujete šíleného člověka, diktátora, celý civilizovaný svět je na straně Ukrajiny a Ukrajinců. A celý svět obdivuje, jak chráníme svou zemi. Ano, bude to těžké, ale nevzdáme se. Nebojíme se. A vaše armáda to už pochopila. A dávat ultimáta lidem, kteří umírají za svou zemi, je bezperspektivní.

Válka na Ukrajině / Zdroj: Fotograf Maks Levin

Pamatujte si: ať už se nyní pokoušíte zničit Ukrajinu a Ukrajince, pokud se nezastavíte, vaše země také nepřežije. Pokud nechcete být zemí v naprosté izolaci, pak se nebojte, buďte odvážní. Jako Ukrajinci. Zachraňte svou zemi! A my tu svou zemi jen tak nedáme! A nevzdáme to! Jsem hrdý, že jsem Ukrajinec, reprezentant silného, svobodomyslného a hrdinského národa. Sláva Ukrajině!“, řekl Kličko.

PSALI JSME: STAROSTA KYJEVA KLIČKO UPOZORŇUJE: PROČ DO KYJEVA SE VRACÍ OBYVATELE

PŘIPOMÍNÁME: VÍCE, NEŽ POLOVINA JSOU DĚTI: KOLIK SPECIÁLNÍCH VÍZ VYDALO MINISTERSTVO VNITRA

Share