Vláda připravuje nová opatření: testovat se budou muset zaměstnanci bez třetí dávky vakcíny

Od 10. ledna testování na koronavirus může být povinné pro zaměstnance, kteří ještě nemají třetí dávku vakcíny. Definitivně se o opatření rozhodne ve středu. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Vláda se již zmiňovala o tom, že se testování vrátí nejen do škol, ale bude se týkat i zaměstnanců. Od 10. ledna by se museli testovat všichni pracovníci, kteří nemají posilující dávku vakcíny proti koronaviru.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Mělo by to být dvakrát týdně,“ prozradil prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Jan Wiesner s tím, že vláda nejspíš toto opatření schválí.

Problémem je ale to, že velká část zaměstnanců následně končí v karanténě či musí se starat o děti a nemohou tak plnit pracovní závazky.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Další otázkou je proplacení testů. Podzimní testování prý pojišťovny zatím neuhradily.

Vláda také uvažovala, že by zaměstnanci, kteří odmítnou testování, nemohli nastoupit do práce. To ale nejspíš nezákonné. O tom, jestli zaměstnavatel může omezit vstup do práce, ještě rozhodne ministerstvo práce a sociálních věcí.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ve hře je i omezení pohybu, pokud se omikron bude šířit velmi rychle. Může se to stát v lednu nebo únoru. Zatím to jsou ale jenom spekulace a musí se vyčkat, jak se situace bude vyvíjet.

PSALI JSME: ZDENĚK TROŠKA NABÍDL NATOČIT NĚKOLIK FILMŮ, ALE ODPOVĚDI SE MU ROZHODNĚ NELÍBILY: „POVAŽUJI TO ZA NEJVĚTŠÍ SVINSTVO“

PŘIPOMÍNÁME: DÍKY ROZHODNUTÍ ČNB DOŠLO K POSÍLENÍ ČESKÉ KORUNY: POPRVÉ ZA TÉMĚŘ DVA ROKY TUZEMSKÁ MĚNA POSÍLILA POD 25 KORUN ZA EURO

Share