Vláda má jasno, jak se bude rozvolňovat: kabinet ukázal jednotlivé balíčky návratu do normálu

Ve čtvrtek vláda ukázala, jak budou vypadat balíčky rozvolňování. Jako poslední se otevřou kina, divadla a bazény. Nespěchá kabinet i se zahrádkami. Navíc do kina či kadeřnictví budete potřebovat negativní test. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Obchody a některé služby se měly zprovoznit 3. května. „Pokud bude pokračovat příznivý trend vývoje epidemie, tak 3. května uvolňujeme zbytek obchodů,“ řekl ministr obchodu Karel Havlíček s tím, že se otevřou i některé služby, jako jsou kosmetické salóny či lázně. Konečné rozhodnutí padne na vládě ve čtvrtek.

Balíčky pro návrat zpět do normálního života / Zdroj: vláda.cz

Musí ale klesnout počet nakažených. Toto číslo by mělo mít maximální hodnotu 100 nových případů na 100 000 obyvatel za poslední týden. Pro návštěvu kadeřnictví či manikúry budete muset mít negativní PCR nebo antigenní test. Test není povinný pro lidé, kteří jsou očkování či nemoc prodělali.

Balíčky pro návrat zpět do normálního života / Zdroj: vláda.cz

Kabinet také ukázal baličky, dle kterých by se mělo rozvolňovat. Řídit se budou počty nakažených na 100 000 obyvatel. To znamená, že vláda nestanoví přesné termíny, kdy k tomu dojde. Hranice jsou stanoveny na úrovni 100, 75 a 50 nakažených na 100 000 obyvatel a rozvolňovat se bude plošně.

Vláda bude vždy rozhodovat ve čtvrtek a platit změny budou od pondělí. Celkem je připraveno 6 balíčků a 3. května začne platit druhý.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kabinet mimo jiné představil plán rozvolňování výuky. Postupně se budou otevírat školky a následně se do lavic vrátí i žáci druhého stupně základních škol.

PSALI JSME: DATA Z ČERSTVÉHO VOLEBNÍHO PRŮZKUMU: ANO ZTRÁCÍ A DO SNĚMOVNY SE MŮŽE DOSTAT NOVÉ KOALIČNÍ USKUPENÍ

PŘIPOMÍNÁME: LÉKAŘ ROMAN ŠMUCLER PROZRADIL, KDY PRAVDĚPODOBNĚ EPIDEMIE KORONAVIRU MŮŽE SKONČIT

Share