„Víte, dívám se na váš stůl a nemám si ani co dát, vy naschvál vaříte jako pro prasata?“ řekla mi budoucí snacha

Můj syn chodí s dívkou již více než 3 roky. Když ji požádal o ruku, rozhodli se, že přijdou ke mně domů a zároveň všichni probereme detaily z budoucí svatby. Předtím jsme se viděli pouze online, protože žijí daleko.

– Seznamte se, Mariana je moje máma Natalia, máminko, to je Mariana.

Tchyně a snacha / Ilustrační foto / Zdroj: zen.yandex.ru

Na první pohled, to byla nejobyčejnější skromná dívka z provincie. Do očí se mi nedívala, spíš se rozhlížela po stranách. Aktivně jsem podporovala dialog, vyprávěla jsem o své práci, o dětství syna a o našem milovaném pejskovi. Na oplátku jsem dostala jen lehce znatelný úsměv a krátké „aha“.

Uběhla asi půl hodiny a ona si ani vidličku nevzala do ruky. Nedávalo mi to pokoj, a tak jsem se ji na to zeptala a v odpovědi jsem dostala odsuzující pohled, ona se dívala na mě, na syna, na jejího budoucího manžela. A pak říká:

Tchyně a snacha / Ilustrační foto / Zdroj: svadebka.ws

– Víte, dívám se na váš stůl a nemám si ani co dát, vy naschvál vaříte jako pro prasata? Všechno je tak tučné, měli byste také přemýšlet o svém zdraví a vařit něco lehkého, nebudu to jíst.

V ten okamžik jsem měla pocit, jako by mě někdo polil vroucí vodou. Celý den jsem stála nad sporákem, abych mohla přijmou hosty jak nejlépe.

A ona to vše snadno zkazila. Na stole stál bramborový salát, pečené vepřové maso s bramborami a několik druhu chlebíčku, je to něco hrozného?

Tchyně a snacha / ilustrační foto / Zdroj: topfakty.com

Tak mě to zasáhlo, že jsem měla slzy v očích, všechno jsem jim do očí řekla a odešla do jiné místnosti. Nemá snad aspoň špetku úcty k práci někoho jiného? Dalo se přece zdvořile odmítnout, nebo normálně vysvětlit.

PSALI JSME: PROČ ODSTŘÍHAT POUTKA U POUŽITÝCH JEDNORÁZOVÝCH ROUŠEK

PŘIPOMÍNÁME: NALÉHAVÁ VÝSTRAHA ČHMÚ: V JAKÝCH OBLASTECH ČR SE PŘEDPOKLÁDÁ VÍTR S RYCHLOSTÍ NAD 70KM/H

Share