Vít Rakušan uvedl, že konec nouzového stavu neznamená, že přestanou platit opatření proti koronaviru: ve středu by vláda měla říct o nových pravidlech

Konalo se zasedání Ústředního krizového štábu, jeho novým šéfem je nový ministr vnitra Vít Rakušan. Poté uvedl, že skutečnost, že brzy skončí nouzový stav, ještě neznamená, že přestanou platit opatření proti koronaviru. Podle něj by šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek měl ve středu navrhnout nová opatření na zasedání vlády. Informuje o tom server iDNES.cz.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra řekl, že ve středu po jednání vlády už lidé budou vědět, jaká opatření budou na Nový rok platit.

„Ústřední krizový štáb dal úkol ministru zdravotnictví, a to, aby ve středu na vládě pan ministr Válek přišel s konkrétní sadou opatření, která by měla platit i letos do konce roku,“ uvedl Vít Rakušan.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Proto už ve středu hodlají rozhodnout. Tedy ve stejný den už budou běžní občané i podnikatelé vědět, jaká pravidla budou platit do konce letošního roku. To umožní všem lépe plánovat další dny.

Epidemická situace v zemi se mezitím zlepšuje. Klesá počet nových případů nákazy denně, například v neděli jich bylo 3 740, což je téměř o 400 případů méně než minulou neděli.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také se zlepšuje situace v nemocnicích, v neděli 19. prosince tam bylo 4 568 pacientů, ale ještě v neděli 12. prosince jich tam bylo 5 883. Zlepšují se i další epidemické ukazatele.

Šéf resortu vnitra také řekl, že přestane fungovat Rada vlády pro zdravotní rizika. Vysvětlil to tím, že tento orgán deformoval systém řízení v krizových situacích.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Místo toho se podle něj každépondělí budou scházet ti ministři, kteří mají příslušné kompetence ohledně opatření proti koronaviru. Právě tito ministři budou pracovní skupinou Bezpečnostní rady státu.

PSALI JSME: VEDLEJŠÍ ÚČINKY PO VAKCINACI: KTERÉ OČKOVACÍ LÁTKY JSOU PROBLÉMOVÉ

PŘIPOMÍNÁME: EU BUDE MÍT K DISPOZICI PÁTOU VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU: EMA DOPORUČILA SCHVÁLIT VAKCÍNU NOVAVAX

Share