„Veškerá odpovědnost jde za vládou Andreje Babiše“: Miroslav Kalousek zhodnotil současnou medicínskou situaci v ČR

Předseda vlády Andrej Babiš nedávno navrhl možnému kandidátovi na post nového ministra zdravotnictví Vlastimilu Válkovi, aby se podílel na tvorbě opatření proti koronaviru. Ten to ale odmítl. Bývalý poslanec a exministr financí Miroslav Kalousek si myslí, že veškerou odpovědnost za současnou situaci musí nést Babišova vláda. Řekl to pro portál ŽivotvČesku.cz.

Premiér navrhl Vlastimilu Válkovi, aby se zúčastnil jednání Rady vlády pro zdravotní rizika. Ale ten to odmítl a vysvětlil, že zatím nemá žádný mandát, aby mohl ovlivňovat rozhodování.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Podle bývalého ministra financí a jednoho ze zakladatelů strany TOP 09 ani jeden člověk, který by se mohl stát členem nové vlády, by neměl nyní spolupracovat se současnou vládou.

„Vláda zatím není dokonce ani v demisi, ale je to zcela legální a bude vládnout ještě několik týdnů. Veškerá odpovědnost jde za ní,“ řekl Miroslav Kalousek pro Život v Česku.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že strany, které ve volbách zvítězily, zatím nemají žádnou pravomoc současnou situaci řešit. Podle něj by se Babišova vláda neměla snažit předat část své odpovědnosti na nový kabinet.

Redakce Život v Česku se ho také zeptala, v jakém stavu podle něj současný premiér předá stát budoucímu premiérovi. Například v jakém stavu bude předáno ministerstvo zdravotnictví.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek odpověděl, že není odborníkem, který by mohl posoudit stav resortu zdravotnictví. Upozornil však, že ČR je pátou nejhorší zemí na světě ohledně koronaviru. Jde o poměrný počet nakažených podle portálu ourworldindata.org. Řekl, že tento ukazatel vypovídá hodně.

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZPŘÍSNILO OPATŘENÍ: CO PŘESNĚ SE ZMĚNILO A KDY VSTOUPÍ V PLATNOST

PŘIPOMÍNÁME: ORNELLA KOKTOVÁ SE ZNOVU VRACÍ DO MODELINGOVÉHO ŽIVOTA: PO TŘECH PORODECH PROMLUVILA, JAK JE SPOKOJENA SE SVOU FIGUROU

Share