Ve stínu meteorologové předpovídají 38 stupňů: Jaké oblasti budou nejvíc zasažené

Na svém facebookovém účtu meteorologové zpřísnil svoji původní výstrahu ohledně extremně vysokých teplot na území České republiky.

Člověk/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

”Tato výstraha upravuje předchozí vydanou výstrahu na vysoké a velmi vysoké teploty a v části Středočeského a Ústeckého kraje zvyšuje v neděli (19. června) stupeň výstrahy na extrémní,” napsali odborníci v příspěvku.

Teploměr/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tropic vysoké teploty přes třicet stupňů, místy i skoro pětatřicet stupňů, budou ale vyskytovat skoro na celém úžené Čech, ale i na části jiné Moravy. S Tim těsně souvisí i riziko vzniku požárů, a to celorepublikově.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Student fronta po tropických teplotách ale jenom přispěje ke vzniku další přírodní katastrofy — bouřky. ”Na přesný odhad situace je ještě brzy. Zítra budeme situaci upřesňovat výstrahou a dle situace možná ještě v pondělí,” píší ve zprávě.

Mapa/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Již nyní ale mohou s největší pravděpodobnosti uvést, kde je šance výskytu bouřek největší. Větší šanci na velmi silné bouře budou mít nicméně opět spíš obyvatelé středních a východnějších částí ČR,” napsali na svém účtu meteorologové.

ČTĚTE TAKÉ: ČTYŘI ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU ČEKÁ VELKÉ ŠTĚSTÍ DO KONCE ČERVNA

PSALI JSME: CENY POHONNÝCH HMOT OPĚT VYROSTLY: BENZÍN JE OPĚT NA REKORDNÍ ÚROVNI

Share