Ve Sněmovně budou šéfovat ženy: Kdo kromě Pekarové Adamové a Richterové mohou ve vedení dolní komory Parlamentu zasedat

Sněmovnu čekají velké změny v její vedení, které doposud tvořili muže. V nové dolní komoře Parlamentu budou s velkou pravděpodobností šéfovat ihned tři ženy. Nakonec jich možná bude i čtyři. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Předseda a místopředsedové Sněmovny řídí schůzi či udělují slovo. Šéfkou dolní komory se může stát Markéta Pekarová Adamová od koalice SPOLU.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

S její kandidaturou souhlasí další koalice Pirátů s STAN. Ke zvolení Adamové by mělo dojít během první schůze Sněmovny 8. listopadu.

Podle předsedkyně TOP 09 nyní je velmi důležité vrátit důvěru lidí a ukázat, že ústavní činitelé neslouží zájmům pochybných partiček. Pekarová Adamová mimo jiné usiluje, aby česká politika byla slušná, protože to není projev slabosti.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

O pozici místopředsedkyně má zájem Olga Richterová (Piráti), i když se o ní hodně mluvilo jako o budoucí ministryni práce a sociálních věcí. Předseda strany Ivan Bartoš na sociálních sítích již potvrdil, že se obě koalice na složení vedení Sněmovny domluvily a nechybí tam Adamová a Richterová.

Další ženou ve vedení s velkou pravděpodobností bude Věra Kovářová ze STAN. Ta má velké zkušenosti jako poslankyně a dobře zná jednací řád a legislativu.

Věra Kovářová / Zdroj: youtube.com

O pozici místopředsedkyně má zájem ještě jedna žena. Jedná se o Jaroslavu Pokornou Jermanovou, která tuto funkci vykonávala v letech 2013-2016. Poté, co ANO vyhrálo krajské volby stala se hejtmankou Středočeského kraje.

Miroslava Němcová / Zdroj: youtube.com

V minulosti Sněmovnu již vedly ženy. V roce 2010 se do čela dolní komory Parlamentu dostala Miroslava Němcová z ODS.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ CHCE, ABY ANO USILOVALO O POZICI ŠÉFA SNĚMOVNY: KDO MŮŽE BÝT KANDIDÁTEM NA TUTO POZICI

PŘIPOMÍNÁME: „TO JE TEN HLAVNÍ DŮVOD, PROČ JE TEĎ OBROVSKÝ ZÁJEM O OČKOVÁNÍ“ : PREMIÉR BABIŠ PROZRADIL, PROČ SE V OČKOVACÍCH CENTRECH ZNOVU TVOŘÍ FRONTY

Share