Václav Neužil ztvárnil roli Emila Zátopka: kvůli této roli se herec změnil k nepoznání

Původně se měla premiéra filmu Zátopek uskutečnit loni, ale kvůli epidemii koronaviru se tak nestalo. Češi ho ale budou moci vidět v kinech 26. srpna. Režisérem byl David Ondříček a hlavní roli ve filmu ztvárnil Václav Neužil. Píše o tom portál Super.cz.

Na roli olympijského šampiona Emila Zátopka se musel Václav Neužil připravit. Hodně běhal, potřeboval zlepšit svou fyzickou kondici.

Václav Neužil / Zdroj: youtube.com

Herec říká, že kromě velkého množství tréninků se v sobě snažil najít i legendárního olympijského šampiona. Je nutné, aby herec lépe porozuměl charakteru postavy.

Podle něj se mu zdá, že režisér v něm viděl některé podobnosti s Emilem Zátopkem dřív, než to uviděl on sám. Pro něj to byla nejvýraznější role za jeho kariéru.

Václav Neužil v roli Emila Zátopka / Zdroj: youtube.com, Lucky Man Films

Kromě toho četl knihy o tomto legendárním muži, poslouchal rozhovory s lidmi, kteří ho osobně znali a shromáždil další potřebné materiály pro pochopení postavy.

„Ve chvíli, kdy jsem v sobě Emila měl, už jsem se nepotřeboval soustředit na to, kdy klapne klapka,“ uvedl Václav Neužil.

Václav Neužil / Zdroj: youtube.com

I kdyby se podle něj během natáčení něco změnilo, už by mu to nevadilo, protože už cítil svou roli.

Film vypráví příběh legendárního českého atleta Emila Zátopka a jeho setkání s australským rekordmanem Ronem Clarkem, které se odehrálo v roce 1968. Ve filmu jde také o jeho osobní život s manželkou Danou Zátopkovou.

PSALI JSME: VEŘEJNOST SE LOUČÍ S LIBUŠÍ ŠAFRÁNKOVOU: JAKÉ ZNÁMÉ OSOBNOSTI PŘIŠLI VZDÁT POSLEDNÍ HOLD LEGENDÁRNÍ HEREČCE

PŘIPOMÍNÁME: OLGA MENZELOVÁ TRÁVÍ DOVOLENOU U MOŘE A UKÁZALA SVOU IDEÁLNÍ POSTAVU: JAKÉ JE TAJEMSTVÍ JEJÍHO SKVĚLÉHO VZHLEDU

Share