Andrej Babiš učinil prohlášení před cestou: premiér promluvil o situaci v nemocnících

Předseda vlády Andrej Babiš ve středu jede do Polska do Krakova, kde by se měla konat schůzka Visegrádské čtyřky. Premiér dopoledne upozornil, že epidemická situace se opět výrazně zhoršila. Podle něj je třeba zvážit, zda je nyní nutné opatření rozvolňovat. Řekl to před odletem novinářům.

Ve středu se uskuteční summit předsedů vlád Visegrádské čtyřky. Je to již 30 let spolupráce mezi čtyřmi zeměmi. Do Krakova proto odletí premiér Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády před odletem komentoval současnou epidemickou situaci v Česku. Uvedl, že zmírnění opatření by mělo být velmi opatrné.

V úterý se řada epidemických ukazatelů zhoršila a počet nových případů nákazy koronavirem dosáhl téměř 12,5 tisíce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„V nemocnicích máme velmi malý počet lůžek JIP,“ řekl Andrej Babiš. Ministři se sejdou v pátek ráno, aby o této situaci diskutovali a řešili, jak dál.

Předseda vlády také dodal, že se výrazně snížil věk hospitalizovaných pacientů, nyní v nemocnicích leží nejen senioři.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Během summitu v Polsku budou premiéři Česka, Slovenska, Polska a Maďarska diskutovat o tématech pandemie koronaviru, opatření, vakcín a podobně.

Setkání se zúčastní i předseda Evropské rady Charles Michel. Podle českého premiéra se s nimi bude mluvit prostřednictvím videohovorů i šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Budou také diskutovat o východním partnerství, vztazích s Ruskou federací a Běloruskem.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: V ÚTERÝ BYL NEJVYŠŠÍ DENNÍ NÁRŮST OD 8. LEDNA, LABORATOŘE ODHALILY PREŠ 12 000 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY

PŘIPOMÍNÁME: VENDULA PIZINGEROVÁ SE POCHLUBILA MLADOU TCHYNÍ: „STARÁ SE O SYNA PERFEKTNĚ“

Share