V Japonsku identifikovali ohnisko infekce britským kmenem koronaviru

Japonské ministerstvo zdravotnictví identifikovalo ohnisko infekce britským kmenem koronaviru. Virus byl zjištěn u dalších pěti občanů žijících v Tokiu a sousední prefektuře Saitama. Infikovaní jsou pod lékařským dohledem.

 

Zasedání japonských orgánů / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Tři infikovaní ze Saitamy jsou kolegové a byli při práci v kontaktu s mužem dříve infikovaným britským kmenem. Oddělení nevyloučilo možnost vytvoření prvního ohniska infekce v zemi novým kmenem koronaviru.

 

Testování na virus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Na začátku ledna vyhodnotil generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus nebezpečí nové mutace koronaviru, která byla objevena v Japonsku. Podle něj tento kmen koronaviru nezpůsobil agresivitu infekce.

 

Japonsko / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Japonský národní institut infekčních nemocí dříve uvedl , že našli novou mutaci koronaviru, odlišnou od těch, které se šíří ve Velké Británii a Jižní Africe. Podle odborníků byl kmen zjištěn u čtyř lidí, kteří letěli do Japonska z Brazílie 2. ledna. V Japonsku vyvolala jeho pravděpodobně vyšší nakažlivost obavy.

 

Testování na virus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Nová mutace koronaviru byla poprvé objevena ve Velké Británii v září 2020, ale v prosinci se začala aktivně šířit. Změny ovlivnily oblast proteinu hrotu na povrchu koronaviru, který je odpovědný za připojení k buňkám umístěným v plicní sliznici a řadě dalších orgánů.

 

Ampule z vakcíny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: EU ZRUŠILA BLOKOVÁNÍ DODÁVEK VAKCÍN DO VELKÉ BRITÁNIE

PŘIPOMÍNÁME: TVRDŠÍ OPATŘENÍ V ČR: JAKÁ OPATŘENÍ PLATÍ V ZEMI OD DNEŠNÍ NOCI

Share