V Česku výrazně ochladí, teploty mohou klesnout až k -20 stupňům: naposledy takové podobné počasí bylo v roce 2012

Nejchladnější období letošní zimy bude v Česku tento týden. Důvodem je studený vítr z Arktidy. Teploty mohou klesnout až k -20 stupňům Celsia. Žádné oteplení se zatím očekávat nedá.

V tomto týdnu mohou teploty ráno klesat až k -20 stupňům, bude to kvůli arktickému větru, který bude foukat od severovýchodu.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teploty přes den se budou pohybovat, navíc bude záležet na místě. Minimální teploty přes den budou kolem -10 stupňů a maximální -3 stupňů.

Čas od času může sněžit. Naposledy bylo v Česku podobné počasí v roce 2012. Mírně se oteplí už během posledního únorového týdne.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pondělí se teploty v Česku budou pohybovat mezi 0 až -8 stupni, tepleji bude na jihu a jihovýchodě. Večer ale začne ochlazení, od severovýchodu začne foukat studený vítr.

Úterý bude oblačno nebo zataženo. Bude sněžit a bude podstatně chladněji. Teploty ráno budou mezi -12 až -8 stupni, ale na severovýchodě mohou dosáhnout -18 stupňů. Přes den bude výrazně tepleji, a to mezi -8 až -2 stupni.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Středeční počasí bude stejné jako v úterý, bude zataženo nebo oblačno. Teploty v noci budou mezi -8 až -12 stupni, na severovýchodě a severu kolem -18 stupňů. Teploty přes den budou také mezi -8 až -2 stupni.

Ve čtvrtek bude opět sněžit a k večeru bude oblačnost ubývat. Teploty ráno budou mezi -12 až -8 stupni, místy může být až -16 stupňů. Teploty přes den budou stejné, a to mezi -12 až -8 stupni, místy ale může být i -6 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V pátek ráno se ochladí a teploty budou mezi -10 až -14 stupni Celsia, místy ale bude opět -18 stupňů. Na území téměř celé země bude polojasno nebo jasno. Teploty přes den se budou pohybovat mezi -7 až -11 stupni.

O víkendu bude také chladno, občas bude sněžit. Teploty se v noci budou pohybovat mezi -18 až -8 stupni a přes den mezi -11 až -5 stupni. Počasí v průběhu příštího týdne bude s největší pravděpodobností velmi podobné.

PSALI JSME: ČESKÉ DRAHY HLÁSÍ O PROBLÉMECH SPOJENÝCH S DOPRAVOU PO CELÉ REPUBLICE: PROVOZ KOMPLIKUJE SNÍH

PŘIPOMÍNÁME: ODBORNÍK Z AKADEMIE VĚD ŽDÍMAL ŘEKL, JAK DLOUHO VIR V TEPLEM A STUDENEM POČASÍ ŽIJE: VYSVĚTLIL TAKÉ, JAK SPRÁVNĚ BY SE MĚL NOSIT RESPIRÁTOR

Share