Uviděla, jak hospodyně dala houbičku na nádobí do mikrovlnné trouby: Proč to děla

Všichni chceme, aby v domě byl klid, pořádek a nebyly žádné bakterie, že?

Houba na mytí nádobí / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Neustálé čištění pomáhá zbavit se nečistot. Ale ani si neuvědomujeme, že houba na mytí nádobí je nejšpinavějším místem v domě. Hromadí se na ní více než 10 milionů bakterií. Existuje však způsob, jak vyčistit i tento pomocný nástroj.

Houba na mytí nádobí / Zdroj: syl.ru

Jak zajistit čistotu houbičky na mytí nádobí

Mnozí doporučují každý večer umýt všechny ubrousky, ručníky a houby v horké vodě, nejlépe při teplotě 60 stupňů. To zajistí dezinfekci kuchyňských věcí. Při praní v pračce se však houba může poškodit a bude muset být nahrazena novou.

Houba na mytí nádobí / Zdroj: syl.ru

Mikrovlnná trouba / Zdroj: syl.ru

Existuje jednodušší způsob, jak dezinfikovat houbičku na mytí nádobí – pomocí mikrovlnné trouby. Chcete-li to provést, je nutné zahřát houbu v mikrovlnné troubě po dobu jedné minuty na maximální výkon. Všechny bakterie při takovém zahřátí jsou zničeny a houba bude jako nová. Tento proces by se měl dělat po každém mytí nádobí.

Houba na mytí nádobí / Zdroj: syl.ru

Metoda je jednoduchá a nevyžaduje mnoho času k jejímu provedení a v kuchyni bude méně bakterií. Vždyť kuchyně je místnost, kde jsou všechny potraviny a probíhá příprava pokrmu.

Takže s čistou houbou na mytí nádobí v domě bude o jedno čisté místo více.

Houba na mytí nádobí / Zdroj: syl.ru

PSALI JSME: VŽDY JSEM SI MYSLELA, ŽE HOUBIČKA NA MYTI NÁDOBÍ JE JEN PRO NÁDOBÍ: A PAK JSEM UVIDĚLA, JAK JI POUŽÍVÁ SOUSEDKA

PŘIPOMÍNÁME: ZAJÍMAVÁ FAKTA: PROČ HOUBIČKY NA MYTÍ NÁDOBÍ JSOU RŮZNÉ BARVY

Share