Ukrajinský ministr zahraničí odpověděl Macronovi na výzvu, aby Ukrajina „neponižovala“ Rusko

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba prohlásil, že svět by se měl soustředit na to, aby Rusko postavilo na své místo, a ne ho vyzývat, aby ho Ukrajina „neponižovala“. Kuleba na Twitteru reagoval na prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Dmytro Kuleba / Zdroj: radiosvoboda.org

„Výzvy, aby se zabránilo ponížení Ruska, mohou ponížit pouze Francii a jakoukoli jinou zemi, která k tomu vyzývá. Protože Rusko se ponižuje samo. Měli bychom se všichni soustředit na to, jak postavit Rusko na místo. Přinést mír a zachránit životy,“ napsal Dmytro Kuleba 4. června.

Emmanuel Macron / Zdroj: YouTube

Macron již dříve prohlásil, že je životně důležité, aby „Rusko nebylo poníženo“, aby po ukončení jeho invaze na Ukrajinu bylo možné najít diplomatické řešení. Oznámil to francouzský vůdce v rozhovoru pro regionální noviny, informovala o tom 4. června web Reuters.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba / Zdroj: YouTube

Macron byl opakovaně kritizován za jeho snahu udržet dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hlavními kritiky francouzského prezidenta jsou lídři zemí východní Evropy a Pobaltí.

Putin/ Zdroj: YouTube

Macronovy kroky podle nich podkopávají snahy přimět Putina, aby usedl k jednacímu stolu.

Francie podpořila Ukrajinu vojensky i finančně, Macron ale v Kyjevě dosud nebyl jako ostatní lídři EU. Francouzský prezident prohlásil, že nevylučuje možnost návštěvy Ukrajiny.

Emmanuel Macron / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: VZKAZ UKRAJINKÁM OD PRIMÁTORKY BRNA VAŇKOVÉ: ”JSEM TAKÉ MATKA A DOVEDU SI PŘEDSTAVIT, CO PROŽÍVÁTE”

PŘIPOMÍNÁME: AMERICKÝ GENERÁL NALÉHÁ NA ZÁPAD, ABY CO NEJDŘÍVE PŘEDALI STÍHAČKY NA UKRAJINU

Share