Ukrajinské jaderné elektrárny vydrží zásah raketou: „Jsou dimenzované na pád stíhačky či letadla“

Podle předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové nyní není žádný zvláštní důvod obávat se situace kolem bývalé jaderné elektrárny Černobyl. Uvedla, že radioaktivita v této oblasti mírně vzrostla, ale stále je normální. Řekla také o tom, že další fungující jaderné elektrárny mohou zůstat v dobrém stavu, i když je náhodně zasáhne raketa. Informuje o tom web Aktuálně.cz.

Dana Drábová uvedla, že radioaktivita se v oblasti bývalé jaderné elektrárny v Černobylu zvýšila. Upřesnila ale, že to může představovat určité nebezpečí pouze pro ty lidi, kteří se v té zóně nacházejí.

Černobyl / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pro Českou televizi řekla, že radioaktivita tam stoupla jen mírně. To znamená, že stav zůstává normální. Důvodem je přesun velkého množství vojenské techniky.

V současné době jsou na Ukrajině 4 funkční jaderné elektrárny. Dvě elektrárny se nacházejí v západní části země, další dvě se nacházejí v jižní části země.

Záporožská jaderná elektrárna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Někteří lidé mají určité obavy, chtějí vědět, co by se stalo, kdyby raketa zasáhla jednu z těchto jaderných elektráren.

Dana Drábová ale říká, že je pravděpodobné, že elektrárny náraz rakety vydrží, protože jsou velmi robustní. Byly projektován tak, aby vydržely.

Záporožská jaderná elektrárna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Jsou dimenzované na pád stíhačky či letadla,“ uvedla pro Aktuálně.cz Dana Drábová. V minulosti byla na Ukrajině několikrát a říká, že tamní jaderné elektrárny jsou spolehlivé.

PSALI JSME: JAK ČESKÉ HVĚZDY SHOWBYZNYSU REAGUJÍ NA RUSKOU INVAZI NA UKRAJINU

PŘIPOMÍNÁME: PRVNÍ HERECKÁ ROLE MICHALA DAVIDA: S JAKÝM ČLENEM SVÉ RODINY SI ZAHRÁL ZNÁMÝ ZPĚVÁK

Share