Ubytování si zájemce musí rezervovat předem: Co způsobilo nadprůměrný zájem o odpočinek u českých řek

Na začátku letního období se v České Republice často docházelo k deštivému počasí, místy meteorologové vydávali výstrahy a upozornění na povodně.

Vodáci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

To vlastně způsobilo, že nyní je ve řekách, jezerech a dalších vodních objektech dostatečné množství vody, aby vodáci si mohli pohodlně užit odpočinku u vody. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Vltava/Zdroj: idnes.cz

Nejvíc populárními řeky jsou Sázava, Otava, Ohře, Vltava, Berounka nebo Lužnice. Zájem o odpočinek vedle těchto řek je natolik velký, že svoji dovolenou je třeba tam planovat předem, aby si stihnout rezervovat ubytování čí místo v kampu.

Vltava/Zdroj: idnes.cz

„Situace je navíc lepší než v minulých letech, kdy v důsledku suchých period s nedostatkem srážek byla část těchto vodních toků často pro vodáky nesplavná,“ uvedl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Vltava/Zdroj: idnes.cz

Technický ředitel a mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský také zaznamenává zlepšení situace v řece. Dodává ale, že zaleží na lokalitě. I přes to, že celkově je situace lepší, občas je řeka pro vodáky nepřístupná.

ČTĚTE TAKÉ: NOVĚ UPRAVENÁ PRAVIDLA CESTOVÁNÍ: JAKÉ JSOU PODMÍNKY PRO VSTUP DO NEJOBLÍBENĚJŠÍCH DESTINACÍ ČECHŮ

PSALI JSME: CESTOVÁNÍ JAKO PŘED PANDEMII: JAK SE VBRZKU MOHOU ZMĚNIT PRAVIDLA CESTOVÁNÍ PRO ČEŠI

Share