Tomio Okamura tvrdí, že Česko by mělo vystoupit z EU: Jan Hamáček se proti tomu ohradil a řekl, jaké to může mít důsledky

Ve čtvrtek se konala debata na TV Nova, kam přišli lídři všech politických subjektů, které by se mohly dostat do Sněmovny. Politici diskutovali na téma zdražení mnoha komodit v České republice. Kvůli tomu se také začalo diskutovat o tématu vystoupení z Evropské unie. Informuje o tom server iDNES.cz.

Ve čtvrtek v 17 hodin začala první předvolební debata na TV Nova. Nejprve debatovali předsedové hnutí SPD Tomio Okamura, hnutí Přísaha Robert Šlachta, KSČM Vojtěch Filip a ČSSD Jan Hamáček.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Robert Šlachta od začátku debaty uvedl, že hnutí Přísaha nemá v úmyslu být „béčkem“ hnutí ANO nebo někoho jiného. Podle svých slov byl vždy „áčkem“ a právě s tím šel do politiky.

Aktivně se pak diskutovalo o tématu zdražování energií v Česku. Jan Hamáček upozornil, že ceny elektřiny se mohou trojnásobně zvýšit.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že jsou určité nástroje, které by stát mohl použít a musel by tak učinit, jinak by elektřina mohla stát až třikrát tolik.

Tomio Okamura uvedl, že tento problém by se dal vyřešit, kdyby Česko vystoupilo z Evropské unie. Řekl, že důvodem tohoto problému byl zelený úděl Evropské unie, se kterým vláda souhlasila.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Je tam přímo věta, že sama Evropská komise přiznává, že jedna třetina domácností nebude schopná platit energie, jejichž zvýšení způsobí zelený úděl,“ sdělil Tomio Okamura.

Jan Hamáček ale řekl, že odchod z EU tento problém nevyřeší, ale bude to určitě ekonomická sebevražda.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Také politici mluvili o důchodové reformě, kterou slibují všechny politické subjekty. Podle Okamury by minimální důchod měl být za předpokladu splnění zákonných podmínek na úrovni minimální mzdy, tedy něco přes 15 tisíc Kč.

Robert Šlachta uvedl, že pokud by každá strana navrhla svou důchodovou reformu, s největší pravděpodobností by se nedokázali dohodnout.

Vojtěch Filip / Zdroj: youtube.com

Poté předsedové stran a hnutí znovu hovořili o EU a migraci. Podle Vojtěcha Filipa komunistická strana respektuje výsledky referenda, po kterém se ČR stala členem EU.

Dodal, že nejsou proti tomu, aby Česko spolupracovalo s dalšími zeměmi v Evropě, ale rozhodně jim brání byrokratická zátěž a také se jim nelíbí, že se „nepodařilo vyjednat zemědělskou a dopravní politiku“.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Okamura ale reagoval a řekl, že jejich hnutí podporuje spolupráci mezi nezávislými zeměmi, tedy aby jednotlivé země nedostávaly pokyny z Bruselu. Podle něj se naše země stala ekonomickou kolonií.

Jan Hamáček řekl, že když Česko vstoupilo do Evropské unie, mnozí tehdy měli ideály Sametové revoluce. Podle něj všichni chtěli tehdy na Západ, což přineslo obrovské svobody, například možnost svobodného cestování. Dodal, že navíc český pas patří teď k těm nejsilnějším na světě.

PSALI JSME: POPRVÉ ZA 25 LET: TRUMP UŽ PODLE FORBESU NENÍ MEZI 400 NEJBOHATŠÍMI LIDMI SPOJENÝCH STÁTŮ

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH BRZY SKONČÍ VE FUNKCI MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ: CO BUDE DĚLAT DÁL

Share