„To, že někdo něco nedodržuje, není důvod pro to, abychom něco pustili“: Karel Havlíček prozradil, kdy by mohly být otevřeny zahrádky restaurací

Vicepremiér, ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček komentoval rozvolňování opatření. Odpovídal na dotazy diváků v pořadu Snídaně s novou na TV Nova, lidé se ptali hlavně na restaurace, hotely a penziony. Podle něj zatím vše probíhá podle plánu a pravděpodobně zahrádky budou otevřeny už v pondělí 17. května. Informuje o tom server TN.cz.

Školy pro vládu zůstávají prioritou. Žáci a studenti by se museli vrátit do lavic a plánuje se také zrušení rotační výuky. Kromě toho se ale plánují i další zmírnění opatření.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Protože diváci měli možnost klást otázky ministru průmyslu a obchodu, ptali se ho hlavně na otevření hotelů a zahrádek restaurací.

Karel Havlíček uvedl, že rozovolnění jde podle plánu. Zahrádky bude možné otevřít, když počet nových případů nákazy na 100 tisíc obyvatel bude menší než 75. Nyní tento ukazatel odpovídá 111 případům.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vicepremiér proto doufá, že se během týdne epidemická situace ještě zlepší a bude možné zahrádky otevřít v pondělí 17. května. Vláda o tom bude rozhodovat ve čtvrtek.

Také 17. května by se mohly otevřít hotely a penziony. Podmínky pro jejich otevření se nyní vyvíjejí.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ministr také komentoval to, že lidé začali častěji scházet vedle restaurací. K tomu přispělo i dobré počasí. Na některých místech dokonce porušují opatření a fungují zahrádky.

Podle něj většina restaurací, firem a lidí dodržuje zavedená opatření, ale samozřejmě jsou i tací, kteří se je snaží obejít nebo dokonce porušit.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„A co je důležité říct, to, že někdo něco nedodržuje, není důvod pro to, abychom něco pustili,“ řekl Karel Havlíček pro TV Nova.

Vicepremiér vysvětlil, že není možné současně rozvolnit všechna opatření. To musí být provedeno postupně, aby se zachoval pozitivní trend týkající se epidemie, to znamená, aby se situace zlepšovala.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že prioritou zůstávají školy, takže k otevření zahrádek restaurací nemohlo dojít dříve.

PSALI JSME: MICHAEL KOCÁB PROZRADIL HLAVNÍ BODY SVÉHO PROGRAMU, SE KTERÝM CHCE JÍT DO PREZIDENTSKÝCH VOLEB: EXMINISTR PROZRADIL, KOHO JINÉHO MŮŽE PODPOŘIT

PŘIPOMÍNÁME: LUCIE BENEŠOVA ZE SLUNEČNÉ UKÁZALA, JAK PŘEDĚLÁVÁ SVOU CHALUPU: “BEZ KABELKY NIKAM”

Share