“To výrazně usnadní návrat“: Kdy dojde k úpravě pravidel návratu z Chorvatska

Jedna z nejoblíbenějších destinaci Čechů, pokud se mluví o dovoleně, je určitě Chorvatsko. Letní měsíce se blíží, teplé počasí připomíná o slunečnem pobřeží.

Dovolena/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Chorvatsko otevírá svoji turistickou sezonu, a ale dosud pro cestování do teplého státu je podmínka, že po návratu zpět do Česka bude dotyčný muset vydržet 5 dní v karanténě a následně se nechat otestovat PCR testem na přítomnost koronaviru.

Dovolena/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek na tiskové konferenci v pátek ale prozradil tornou zprávu. Od patka by tato podmínka mohla zrušit. O tom informuje na svých webových stránkách portal Seznam Zprávy.

Dovolena/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Změna by mohla nastat již ke konci příštího týdne. Smolek předpokládá, že důležité epidemiologické parametry v Chorvatsku se zlepší během tohoto víkendu.

Dovolena/Ilustrační snímek/Zdroj: YouTube.com

Pokud trend bude na snížení šíření nemoci, tak se zavedou jednodušší podmínky návratu. “To výrazně usnadní návrat,“ oznámil náměstek ministra zahraničních věcí.

PSALI JSME: LETNÍ DOVOLENA V ČESKU: KDY SE OTEVŘOU UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ BEZ KAPACITNÍCH OMEZENÍ PO CELÉ REPUBLICE

ČTĚTE TAKÉ: ANDREJ BABIŠ PŘEDPOKLÁDÁ MOŽNOST, ŽE BY STÁT MOHL PROPLÁCET DĚTEM TESTY, KTERÉ BUDOU POTŘEBOVAT K CESTOVÁNÍ DO JINÝCH ZEMÍ

Share