Terezu Hlůškovou bude před soudem obhajovat známý advokát a bude to dělat zadarmo: „Tereze si za zastupování nic neúčtuji“

Češka Tereza Hlůšková strávila několik let v pákistánském vězení v Láhauru, ale neztrácí naději, že se brzy dostane na svobodu. Hodlá ji obhajovat známý právník Asghar Dogar a Češka doufá, že jí pomůže opustit vězení. Přitom je ochoten vykonávat svou práci před soudem zadarmo, což by pro ni určitě bylo velmi příjemné. Píše o tom Blesk.cz.

Tereza Hlůšková byla zadržena na letišti v pákistánském Láhauru v lednu 2018. Celníci u ní tehdy našli v kufru téměř 9 kilogramů heroinu a po nějaké době byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců vězení.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Tvrdí, že není vinná, a tak chce u odvolacího soudu prokázat svou nevinu. Toto jednání soudu je však již z různých důvodů opakovaně odloženo.

Kromě toho již několikrát byl její trest zkrácen o několik měsíců. Stále doufá, že se dočká odvolacího soudu, kde bude moci prokázat, že je nevinná.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Případné další jednání soudu se uskuteční 24. září. Češka teď velmi doufá, že jí pomůže známý právník Asghar Dogar. Proto se zatím rozhodla nespolupracovat se všemi svými dalšími advokáty.

Za tu dobu, co je Tereza Hlůšková v Pákistánu, se už stala skutečnou místní celebritou. A pro ni je to určitě výhodné, protože Asghar Dogar souhlasil, že ji bude obhajovat před soudem zdarma.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Pro něj je to také výhodné, protože ví, že tento případ sleduje obrovské množství lidí v Pákistánu a dokonce i za jeho hranicemi.

„Tereze si za zastupování nic neúčtuji. Tereze vyznávám srdečné sympatie,“ uvedl Asghar Dogar pro zdroj portálu Blesk.cz v Pákistánu.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

V jiném případě by podle něj za její obhajobu před Nejvyšším soudem musela Češka zaplatit v přepočtu asi 130 tisíc Kč. Řekl, že byla neprávem odsouzena a tvrdí, že prokáže její nevinu.

PSALI JSME: PETR SMEJKAL SCHYTAL PORCI KRITIKY ZA SVÉ CHOVÁNÍ NA KARLOVARSKÉM FESTIVALU: INFEKTOLOG VYSVĚTLIL, PROČ NEMĚL NASAZENÝ RESPIRÁTOR

PŘIPOMÍNÁME: “SPÍM, JÍM A TLOUSTNU”: KDE TRÁVÍ SVŮJ DŮCHOD ZNÁMÝ REŽISÉR ZDENĚK TROŠKA

Share