Tereza Hlůškové byl zkrácen trest: pákistánská vláda se rozhodla, že Čečka místní věznici opustí dřív

Tereza Hlůšková se dočkala pozitivní zprávy. Trest za pašování drog jí bude v Pákistánu zkrácen. Stalo se tak díky významnému místnímu svátku a pobyt ve věznici pro Češku bude kratší o 3 měsíce. Píše o tom web blesk.cz.

Hlůšková za mřížemi už je více než tři roky, ale neustále bojuje o své osvobození. Za pašování heroinu byla zatčena v roce 2018 na letišti v Lahauru a dostala trest osm let a osm měsíců za mřížemi.

Tereza Hlůšková/Zdroj: youtube.com

Češka však doufá, že svou nevinu prokáže a vrátí se domů díky odvolacímu soudu. „Příští soudní jednání je stanoveno na konec září,“ potvrdili na ministerstvu zahraničí to, kdy proběhne další zasedání.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Kromě toho Tereza požádala o přesun do Česka, kde by chtěla odpykat zbytek svého trestu. To ale zatím není možné, dokud nebude podepsána česko-pákistánská dohoda o vydávání odsouzených osob.

14. srpna se v Pákistánu oslavuje Den nezávislosti a kvůli tomu se vláda rozhodla udělit zvláštní amnestii. Netýká se to ale všech vězňů. Trest nebude zkrácen například teroristům.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Místní zdroj potvrdil, že trest bude snížen i Tereze Hlůškové ihned o tři měsíce. „Dříve byl Terezin trest snížen o šest měsíců,“ uvedl zdroj s tím, že by se Tereza měla brzy z vězení dostat.

PSALI JSME: HEREC Z ORDINACE A HEREČKA ZE SLUNEČNÉ UŽ NETAJÍ SVŮJ VZTAH: „ZKOUŠELI JSME TO, AŽ JSME TO PŘEZKOUŠELI“

PŘIPOMÍNÁME: ARICHTEVA OZNÁMILA SKVĚLOU NOVINKU O DALŠÍM ČLENU RODINY: UKÁZALA I FOTKY, JAK VYPADÁ

Share