Téměř plešatá toulavá a opuštěná fenka zoufale potřebovala pomoc: jednoho dne uviděla na parkovišti ženu a rozhodla se zkusit štěstí a dostala se do dobrých rukou

Fenka zoufale potřebovala pomoc. A jednoho dne měla štěstí, že potkala tu správnou osobu.

Fenka/Zdroj: goodhouse.ru

Po měsíce se nemocná a téměř plešatá fenka toulala po ulicích Houstonu a hledala pomoc. Jednoho večera uviděla na parkovišti ženu a rozhodla se zkusit štěstí. Žena si všimla fenku, dala jí jídlo a dala si jí kolem krku vodítko.

Fenka udělala správnou volbu. Žena ji přivedla domů a okamžitě pro ni začala hledat nový domov. Na Facebook zveřejnila fotografii Gardenii (tak pojmenovala fenku), která brzy upoutala pozornost slavné zachránkyně zvířat Katie Evers. Dívka se mnohokrát setkala s případy plešatosti u toulavých psů, ale i ona byla vyděšená zanedbávaným stavem Gardenii.

Katie přinesla fenku domů a dala jí čas na odpočinek. Když se Gardenia probudila, byla převezena k veterináři a ten diagnostikoval zvířeti závažný případ demodikózy, neinfekční formy kožního onemocnění.

„Fenka byla pokrytá ranami a krustami. Na některých místech již začala sekundární infekce. Vypadalo to velmi špatně,“ vzpomíná Katie.

Gardenia trpěla neustálým svěděním, ale vytrvale snášela léčbu. Vypadala depresivně, nešťastně, jako by nenáviděla sám život a už to dávno vzdala, vzpomíná Katy. Fenka dobře jedla, ale odmítla hrát a obecně nějak komunikovat s lidmi.

Antibiotika a lékařské koupele však udělaly svou práci – pokožka Gardenie se začala čistit a začala jí růst nová srst. Po několika týdnech léčby se fenka začala znovu cítit dobře. Vypadala a chovala se úplně jiným způsobem. Podle její nové majitelky se Gardenia stala zábavným zvířetem, které neustále běhalo kolem domu a zahrady spolu s dalším mazlíčkem – německým ovčákem.

Přestože se Katie připoutala ke svému novému mazkíčku, nebyla připravena nechat ji navždy a začala ji hledat nový trvalý domov. Její kamarádka Bree Tripaldi brzy zareagovala na její nabídku. Spolu se svým snoubencem Jadenem od samého začátku sledovala historii fenky prostřednictvím sociálních sítí a už tehdy věděla, že Gardenia bude s nimi.

Už při prvním setkání vyšlo najevo, že fenka a majitelé byli prostě stvořeni jeden pro druhého – Bree a Jaden se do Gardenie zamilovali a nechtěli ji pustit. Světlá budoucnost čeká na fenku s lidmi, kteří jsou připraveni na cokoli. A dnes v ní nikdo nepozná to nešťastné zvíře, které bloudilo ulicemi a hledalo pomoc.

PSALI JSME: MAJITELÉ OPUSTILI BŘEZÍ FENKU TĚSNĚ PŘED PORODEM: ALE DOBROVOLNÍCI SE OKAMŽITĚ ROZHODLI, JAK JÍ POMOCT

PŘIPOMÍNÁME: FENKA PROSILA LIDI, ABY ZACHRÁNILI JEJÍ ŠTĚŇATA, KTERÁ BYLA POD HROMADOU KAMENŮ. A POMOC PŘIŠLA

Share