Těhotná žena překvapila lékaře a otěhotněla ještě jednou: Jak je to možné

Neobvyklý příběh se odehrál ve Velké Británii. 39letá britka Rebecca Robertsová porodila dvojčata. A lékaři zjistili, že bratr a sestra byli počati v různou dobu.

Rebecca věděla, že se jí narodí dvojčata: chlapeček a holčička. Sledovala zdraví a pravidelně navštěvovala gynekologa. Na prvním ultrazvuku odborník našel v děloze pouze jedno dítě, ale později bylo spatřeno druhý. To se stane, pokud je ultrazvuk prováděn v raných fázích těhotenství. Ale v případě Rebeccy tomu bylo jiné vysvětlení.

Rebecca Robertsová / Zdroj: kindhearts.com.ua

Dvojčata se narodila v září 2020. Chlapec Noe při narození vážil asi dva kilogramy a jeho malá sestra Rosalie vážila jen 1,2 kilogramu. Hmotnostní rozdíl se vyskytuje u vícečetných těhotenství, ale obvykle nepřesahuje 300-500 gramů.

Dvojčata překvapila všechny lékaře: chlapec vypadal zjevně starší a rozvinutější než dívka. Po důkladném vyšetření, stejně jako zkoumání výsledků diagnostických postupů prováděných během těhotenství, se ukázalo, že Rosalie je opravdu mladší Noah: byla počata tři týdny po početí svého bratra.

Rebecca Robertsová / Zdroj: kindhearts.com.ua

Tento jev úžasného dvojitého těhotenství se nazývá superfetace a vyskytuje se velmi zřídka. Případ Rebeccy je čtrnáctý na celé planetě. Někteří odborníci jsou k tomu skeptičtí, ale faktem zůstává. Lékař ženy předpokládal, že superfetace je způsobena užíváním léků předepsaných pro neplodnost.

Děti Rebeccy / Zdroj: kindhearts.com.ua

Roberts je užívala k tomu aby tedy došlo k oplodnění, kvůli němuž i po nástupu prvního úspěšného těhotenství ve vaječnících pokračovala ve zrání vajíček. Jedna z ženských pohlavních buněk se spojila se spermatozoidem a došlo k dalšímu početí.

Děti kvůli nedostatku váhy zůstaly na klinice prakticky až do Vánoc, ale pak byly bezpečně propuštěny domů, kde na ně čekala starší 14letá sestra Summer. Dvojčata se cítí skvěle a rychle rostou.

Děti Rebeccy / Zdroj: kindhearts.com.ua

PSALI JSME: TĚHOTNÁ ŽENA SE ROZHODLA USPOŘÁDAT RODINNÉ FOCENÍ PŘÍMO U VODOPÁDU: ALE MANŽEL SVÝM CHOVÁNÍM JÍ VEHNAL SLZY DO OČÍ

PŘIPOMÍNÁME: VÍCE JAK 15 MILIONU ZHLÉDNUTÍ: TĚHOTNÁ ŽENA PŘEDVEDLA VÁŠNIVOU SALSU

Share