Tajné dopisy premiéra: O co žádá premiér Babiš ministra Blatného

Jak je známo, premiér České Republiky již 4 krát za posledních přibližně čtrnáct dnů poslal osobní dopis nynějšímu ministrovi zdravotnictví Blatnému. O tom informuje na svých webových stránkách portál Deník N.

Andrej Babiš a Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle různých zdrojů tentokrát český premiér po ministrovi chce, aby ten stanovil přesné podmínky pro podávání experimentálního léku proti koronaviru, který má název bamlanivimab.

V dřívějších dopisech Babiš ministrovi objasňoval, jak je třeba postupovat například při tendru na školní testy na covid či o tom, že je třeba podpořit nové přípravky určene k léčbě koronaviru.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Poslední dopis, podle portálu Deník N, byl doručen dne devětadvacátého března a tam ministra žádá, aby co největší množství nemocných na území, kteří potřebují léčbu, dostali právě přípravek bamlanivimab.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Snažíte se opravdu přispět k řešení situace ze všech sil i Vy z funkce ministra zdravotnictví,“ je napsáno v dopisu podle informací deníku N.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle portálu lidovky.cz Andrej Babiš pokračoval tím, že Blatný v době, kdy bylo pacientů z koronavirem hodně, neumožnil jim léčbu v dostatečné míře. Na závěr premiér píše, že čeká na srozumitelnou odpověď.

ČTĚTE TAKÉ: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE NECHÁPE NAVRHOVANÝ PLÁN OTEVŘENÍ ŠKOL: ZAJÍMÁ HO, PROČ SE VRACÍ JEN ČÁST DĚTÍ A PROČ SE NEOTEVŘOU VŠECHNY ŠKOLY

PSALI JSME: „LIDSKÉ ŽIVOTY MAJÍ VELKOU HODNOTU“: PREMIÉR BABIŠ VE VIDEU NA SÍTÍCH ZKRITIZOVAL MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZA NEDOSTATEČNÉ VYUŽITÍ PROTILÁTEK BAMLANIVIMAB A REGENERON

Share