Tajná milionářka odešla do nebe kvůli covid-19: Její závěť překvapila všechny

Evelyn Marie Lutzová se narodila během Velké hospodářské krize, vyrůstala během druhé světové války. Na univerzitu se dostala v 50. letech – kdy se od žen čekalo, že se stanou hospodyněmi, ne vědci nebo lékaři. Evelyn, nebo Evie, jak jí přátelé říkali, dokončila bakalářský titul, absolvovala magisterský titul a získala doktorát.

Evelyn Lutz / Zdroj: goodhouse.ru

Evie žila velmi skromný život. Peníze odkládala od prvního dne, kdy začala vydělávat. Do osmdesáti let se na konto ženy nasbírala více než slušná částka. Celý život Evelyn obětovala své peníze univerzitám, jako poděkování za vzdělání, za samostatnost, za kariéru.

První splátku udělala v roce 1983. Bylo to skromných 10 dolarů pro College of ošetřovatelství University of Colorado. Za deset let její dary rozrostly — Evie převedla rodné univerzity už třeba stovku najednou. I tak to ale zůstalo v poměrně skromných částkách. Hlavní dárek si vrchní sestra a lektorka schovala na později.

Evelyn Lutz / Zdroj: goodhouse.ru

Bylo jí 86 let, když onemocněla covid-19. Nemoc zanechala v jejím těle těžkou stopu a Evelyn umírala. Ale než zemřela, Evie zavolala sestru Sue Mauerovou a nadiktovala závěť a nechala ji vykonavatelkou své poslední vůle. Pak se ukázalo, že skromná učitelka byla ve skutečností milionářkou. Většinu peněz se ale žena rozhodla věnovat do fondů tří univerzit, kde získala vzdělání.

Evelyn Lutz / Zdroj: goodhouse.ru

641 000 dolarů putovalo do nového fondu pro výzkum zdravotních sester. Dr. Evelyn M. Lutzová na univerzitě v Rochesteru. Tyto peníze zesnulá nechala utratit za sběr a analýzu dat, koordinaci a financování výzkumných projektů, nábor zaměstnanců.

640 000 dolarů Evie věnovala univerzitě Case Western Reserve na rozvoj knihovny.
Největší částku, celých 1,3 milionu dolarů však získala univerzita v Coloradu „na podporu nové generace sester“. Děkan univerzity byl šokován velikostí daru, ačkoli škola dostávala peníze od paní Lutz po celý svůj život od ukončení studia, ale byly podstatně skromnější.

Evelyn Lutz / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: KDYŽ JÍ BYLO 6 LET, VYHRÁLA JIŽ 300 SOUTĚŽÍ KRÁSY. JAK DÍVKA ŽIJE A VYPADÁ TEĎ

PŘIPOMÍNÁME: MARTINA SÁBLÍKOVÁ OSLAVILA SVÉ NAROZENINY: JAK VYPADÁ ZNÁMÁ RYCHLOBRUSLAŘKA BEZ KOMBINÉZY A V ŠATECH

Share