Svoje 60. narozeniny jsem oslavil zcela sám: Dcera ani nezavolala

Moje žena zemřela, když bylo dceři pět let. Navždy jsem na sebe zapomněl, jen aby byla moje princezna šťastná. Chtěl jsem ji správně vychovávat a vštípit správné hodnoty. Věřil jsem, že mi Táňa v budoucnu za to poděkuje.

Pohřeb / ilustrační foto / Zdroj: pokrovus.cerkov.ru

Když se Táňa vdala, nastěhovali se ke mně se švagrem. Byl jsem šťastný, protože jsem nebyl zvyklý na samotu. Dům máme velký, místa bylo dost. A po celá léta jsem ho udržoval ve výborném stavu, staral se o zahradu.

Dcera trvala na tom, abych dům prodal. Oni chtěli žít blíž k centru, chtěli bydlet v bytě i odděleně. Souhlasil jsem, ale s jednou podmínkou: nemovitost bude registrovaná na mě.

Dům / ilustrační foto / Zdroj: news358media.com

Chtěl jsem mít jistotu, že ve stáří nezůstanu na ulici. Se švagrem jsem měl napjatý vztah, a vlastně to ovlivnilo mé rozhodnutí.

Švagr udělal skandál a křičel, že mu nevěřím. Ano, to je pravda, neviděl jsem důvod to ani skrývat. Choval se ke mně špatně, ponižoval mě a požadoval, abych udělal, co chce on.

Klíče / ilustrační foto / Zdroj: hlukhiv.info

Tak oni odjeli, neřekli ani novou adresu. Snažil jsem se najít jejich kontakty prostřednictvím společných známých, ale nepovedlo se. Táňa na mě prostě zapomněla a vyměnila za manžela. Nevím, co mám dělat. Byla mým smyslem života!

A tak mi bylo šedesát. Ráno jsem se probudil v dobré náladě, protože jsem si byl jistý, že dcera přijede, aby mi blahopřála k výročí. Uvařil jsem večeři, oblékl se a uklidil v domě.

Starší muž / ilustrační foto / Zdroj: topfakty.com

Díval jsem se z okna a čekal, až se otevře branka. Naděje mizela. Dcera si na svého otce ani nevzpomněla. Seděl jsem ve tmě a plakal při pohledu na rodinnou fotografii. Nemohl jsem uvěřit, že jsem si takový postoj zasloužil. Táňa ani nezavolala!

Moje dcera nenašla chvíli na starého otce. V duchu jsem si promluvil s manželkou a šel spát. Možná se Táně něco stalo. Nemohla přeci na mě zapomenout? A vůbec, jak s ní mám navázat vztah?

Starší muž / Ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: VZOR ELEGANCE A ŽENSKOSTI: VÉVODKYNĚ Z CAMBRIDGE OPĚT ZAZÁŘILA NA VEŘEJNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: EMA DOPORUČILA SCHVÁLENÍ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU PRO DĚTI OD 5 DO 11 LET: MĚLY BY DOSTAT TŘETINU OBVYKLÉ DÁVKY

Share