„Stůj“ křičela majitelka, ale pes již nesl na zádech kotě bez domova

Určitě to všichni majitelé psů znají, když je venku špatné počasí, tak se nikomu nechce jít venčit psa, ale nedá se nic dělat. Eliška se zdržela na chodbě, líně si natáhla bundu a neochotně se obula. Pes Cody seděl u dveří a s veselým čumákem čekal na procházku a celým svým zjevem a netrpělivostí jako by hnal svou paničku k rychlejšímu oblékání.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Sotva zavřeli vchodové dveře, zvířátko se plnou rychlostí rozběhlo k nejbližší louži a začalo radostně skákat, házejíc stranou tisíce cákanců. Eliška s hrůzou sledovala, jak se Codyho dovádění vyvíjí.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zatímco pes skotačil, Eliška se rozhodla zavolat kamarádce a rozptýlit se od nepříjemných myšlenek. V tu chvíli se zpoza nedalekého stromu vynořilo malé kotě, které se třáslo zimou. Když mládě uvidělo skotačícího psa, neváhalo a rozběhlo se k němu. Když Cody spatřil šedé kotě, zpozorněl a byl velmi překvapen jeho smělostí. Pak ale pes přišel ke kotěti, očichal ho, zavrtěl ocasem na znamení přátelství a olízl mu tvář.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Eliška si této dojemné situace nevšimla, protože byla zabraná do hovoru. Pak se podívala na hodiny a zjistila, že je čas jít domů. Zavolala psa a šla ke dveřím. Když se Eliška rozhlédla, uviděla malé kotě, které běží za její mazlíčkem. Eliška se pokusila malé kotě odehnat, ale to se ukázalo být tvrdohlavé a dál sledovalo svého nového přítele.

Pak Eliške někdo zavolal na telefon a ona na chvíli odvedla pozornost od kotěte. V tu chvíli kotě uvidělo před sebou obrovskou louži a náhle skočilo psovi na záda. Codyho taková drzost okamžitě omráčila, ale kotě se nedalo odbýt a běželo s ním. Chlupatý jezdec se pevně chytil drápy za srst svého „koně“.

Pes a kočka / Zdroj: mimimetr.me

Když Eliška domluvila a otočila se, situaci v jaké uviděla svého mazlíčka, ji ohromila. Ani nevěděla, co říct, a zvířátko nonšalantně vběhlo do dveří a na zádech neslo kotě.

Pes / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Máma při pohledu na drobného načechraného jezdce oněměla, ale pak se od srdce zasmála. Eliška chtěla vzít koťátko na ulicu, ale máma jí to nedovolila. Venku pršelo a kotě bylo celé mokré a očividně hladové.

Kočka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nakonec oba zvířata umyli v koupelně a pak je do sytosti nakrmili. Koťátko dostalo obrovskou misku mléka a pak spokojeně usnulo na gauči. Je zřejmé, že kotě se později nikomu nepodařilo vyhostit. A tak chlupáč díky svému odvážnému žertíku našel domov a s ním i skvělé majitele a dobrého chlupatého kamaráda.

PSALI JSME: ŽENA NAŠLA NA ULICI KOTĚ, KTERÉ SE NARODILO BEZ ZADNÍCH TLAPEK: ZA 5 LET SE ZVÍŘE ZMĚNILO K NEPOZNÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: TOTO VIDEO DOJALO SPOUSTU LIDÍ: PAPOUŠEK SI MYSLEL, ŽE JE V MÍSTNOSTÍ SÁM, A ROZHODL SE USPOŘÁDAT KONCERT

Share