Starší žena po dobu 30 let používala ho jako stůl v kuchyni, ale nevěděla to hlavní: Krájet zeleninu na takovém předmětu to byl omyl

Mary Doisema z amerického městečka Southatak se po rodinném obědě na počest svých narozenin rozhodla projít se s maminkou starým centrem. Maminka chtěli neobvyklou procházku a dcera jí pak nabídla, že zajdou do malého obchodu se starožitností.

Unikátní nález / Zdroj: medialeaks.ru

Mezi mnoha dekorativními věcmi byly i kusy nábytku, ale Mary nečekala, že uvidí skutečný poklad. Byl to velký tmavý dřevěný podstavec, na kterém visela cedulka se směšnou cenou.

Mary zkušeným okem okamžitě pochopila, že tento předmět je spojen s kostelem a pravděpodobně to byla kazatelna. A měla pravdu: v jednom ze šuplíku našla několik malých vzkazů s nápisy „Dar na běžné výdaje, první reformní církev, Murpark, Michigan“.

Unikátní nález / Zdroj: medialeaks.ru

V lednu 2020 Mary koupila starou budovu místního kostela aby ji obnovila. Zpočátku nevěřila takové náhodě, ale po rozhovorech s majitelkou starožitnictví si uvědomila, že bude nutné opravovat i tento nález.

Ukázalo se, že kazatelna byla do obchodu donesena teprve před dvěma dny. Bývalá majitelka zemřela a její příbuzní prodávali nábytek, který po ní zbyl. Unikátní kostelní kazatelnu žena využívala několik desítek let jako kuchyňský stůl.

Žena sama opravuje kostel / Zdroj: medialeaks.ru

Už po několika dnech se Maryin nákup dostal na místo v kostele, který ona restaurovala. Američanka se dozvěděla, že kostel v Murparku, kde stála kazatelna, byl otevřen v roce 1878 a fungoval až do roku 1990.

Unikátní nález / Zdroj: medialeaks.ru

Pak se ale z nějakého důvodu musela budova vyklidit a majetek církve prodat. Tak se kazatelna dostala k bývalé majitelce, která s největší pravděpodobností netušila o její historii a významu.

PSALI JSME: JEDNODUCHÝ ZPŮSOB, JAK OVĚŘIT PRAVOST ZLATA DOMA

PŘIPOMÍNÁME: NEVĚSTA VŽDY VĚDĚLA, ŽE JEJÍ SVATBA BUDE NEOBVYKLÁ: PRO OBŘAD SI VYBRALA MÍSTO, KDE LIDE OBVYKLE PLÁČOU

Share