Srdce matky nezná žádný strach: kočka spěchala do hořící stodoly, aby zachránila koťata

Matka se do hořící budovy vracela znovu a znovu, i přes bolest spálenin. Obětovala se pro koťata.

Ilustrační foto. Kočka a kotě/ Zdroj: YouTube

Nedávno matka kočka jménem Minka ukázala zázraky a spěchala do stodoly, která hořela do svých koťat. Incident nahlásil kanadský útulek Furget Me Not Animal Rescue, kde zvířata byla převezena k ošetření.

Ve snaze zachránit děti kočka dostala spáleniny a vdechovala kouř. Podle očitých svědků se do hořící budovy vrátila několikrát, ale dokázala zachránit pouze jedno kotě – Francise, který také potřeboval veterinární pomoc. Podle People.com bohužel zbytek koťat zemřel.

Na veterinární klinice Mince udělali rentgen, který umožnil určit stupeň poškození plic, a také dostala léky proti bolesti a antibakteriální léky. Špičky uší a polštářky na tlapkách se nepodařilo zachránit – musely být amputovány.

Podle lékařů je kočka bude v pořádku, ale nyní potřebuje pečlivou péči – každých osm hodin odbornici musí zvířeti měnit obvazy a mazat popáleniny.

Minka už bohužel kvůli těžkým popáleninám na břiše nebude moci syna nakrmit. Nyní na tom veterináři pracují a jakmile se kotě bude cítit lépe, útulek se pokusí mu najít nový domov.

Několik dní po incidentu zveřejnil Furget Me Not Animal Rescue na své stránce na Facebooku nové video s Minkou a jejím mládě.

Soudě podle záběrů se zvíře už cítí lépe. Kočičí chuť se probudila a objevila se síla starat se o kotě. Útulek doufá, že příběh hrdinského činu Minky pomůže přilákat pozornost uživatelů a mezi nimi bude člověk, který je připraven nabídnout jí svůj domov.

PSALI JSME: OTEC DAL SYNOVI TABLET A ZŮSTAL BEZ PENĚZ: CHLAPEC UTRATIL 6000 DOLARŮ ZA SVÉ OBLÍBENÉ HRY

PŘIPOMÍNÁME: „RIZIKO PRO VŠECHNY OSTATNÍ JE PŘÍLIŠ VYSOKÉ“: ÚŘADY V NĚMECKU VAROVALY PŘED NOVÝMI OMEZENÍMI PRO NEOČKOVANÉ PROTI KORONAVIRU

Share