Špatné počasí pokračuje: Jaké oblasti budou zasaženy intenzivním deštěm dnes

Nestabilní počasí v České Republice pokračuje. Meteorologové uvedli, že velmi silné bouřky se dají čekat i dnes, v neděli.

Řeka/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Velmi silné bouřky se dají čekat v neděli hlavně ve východní částí republiky. Ráno riziko nebezpečí bylo vyhlášeno na severu státu, a to hlavně Ústecký a Liberecký kraj, postupem času ale počasí se přesouvá do částí východní.

Velké množství srážek působí na vodní hladinu jezer a řek. Tak přívalové deště v noci zvedly hladinu řeky Smědé, která se nachází v Libereckém kraji, na nejvyšší, třetí úroveň.

„Další rozvodněné toky budou v průběhu dne ještě kulminovat,“ sdělili meteorologové. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Kromě prudkých vzestupů hladin bude vyskytovat dnes i silný déšť.

“Intenzivní přívalový déšť spojený většinou s velmi silnými bouřkami se může až do rána vyskytovat ve východní polovině ČR a v Čechách na horách, během nedělního dne ještě na severovýchodě ČR,“ dodali meteorologové dnes v osm ráno.

PSALI JSME: „BUDEME KAŽDOU CHVÍLI VYTAHOVAT DEŠTNÍKY ČI PLÁŠTĚNKY“: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ POČASÍ BUDE O VÍKENDU

ČTĚTE TAKÉ: “VÍKEND JSME SI UŽILI“: MONIKA ABSOLONOVÁ OBJASNILA, PROČ FANOUŠKŮM NEPROZRAZUJE KDE MÁ CHALUPU

Share