Španělsko našlo jachty a další majetek 15 ruských oligarchů, které podléhají sankcím EU

Španělské úřady odhalily majetek včetně domů, firem a minimálně jednu luxusní jachtu patřící 15 ruským oligarchům zařazeným na sankční seznam Evropské unie.

Mariano García Fresno, vedoucí oddělení pro boj proti praní špinavých peněz Generální rady notářů, uvedl, že oddělení odhalilo aktivitu po invazi na Ukrajinu z 24. února, kdy se oligarchové pokusili převést své podíly v některých společnostech na příbuzné nebo partnery, aby se vyhnuli odhalení.

Mariano García Fresno / Zdroj: asedie.es

„Tyto balíčky už začali přesouvat, zejména ve španělských společnostech, nebo balíky nebo akcie v zahraničních společnostech,“ uvedl García Fresno.

„Našli jsme asi 15 lidí z tohoto (sankčního) seznamu EU a dalších 105 lidí spojených s nimi nebo jejich rodinnými příslušníky. Na seznamu jsou méně známí lidé, ale někteří z nich patřili mezi nejznámější,“ dodal.

Jachty / ilustrační foto / Zdroj: rp.pl

Po prozkoumání více než 1 000 jmen z milionů transakcí zaznamenaných španělskými veřejnými notáři od roku 2004 divize García Fresno zjistila, že sankcionovaní oligarchové měli podíly v nejméně 10 španělských a 13 zahraničních společnostech.

Mariano García Fresno / Zdroj: YouTube

Informace byly sdíleny s tamní finanční zpravodajskou jednotkou a ministerstvem financí a koncem dubna vláda potvrdila, že zmrazila 12 finančních prostředků a bankovních účtů spojených s pěti osobami na sankčním seznamu, stejně jako tři luxusní jachty a 23 nemovitostmi.

Sankce proti Rusku/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Společnosti spojené s ruskými oligarchy vlastní ve Španělsku asi 35 nemovitostí, včetně několika luxusních domů, stejně jako bankovní účty a podíly ve společnostech působících ve Španělsku a dalších evropských zemích, řekl García Fresno.

PSALI JSME: VŮDCE NĚMECKÉ LEVICE VE SPOLKOVÉM SNĚMU NECHÁPE, CO ZNAMENÁ „UKRAJINA MUSÍ VYHRÁT“

PŘIPOMÍNÁME: KANCELÁŘ UKRAJINSKÉHO PREZIDENTA REAGOVAL NA VÝROKY PŘEDSEDY MAĎARSKÉHO PARLAMENTU O „DUŠEVNÍCH PROBLÉMECH“ ZELENSKÉHO

Share