Sophia Hadjipanteli, modelka, která dobyla síť svým obočím

Moderní dívky dělají s obočím, co jen chtějí. Někteří vytrhávají zbytečné chloupky kvůli speciálnímu tvaru obočím, jiní dávají přednost hustému obočí. Existují i ti, kteří se zcela zbavují chloupku nad očima, aby si sami namalovali požadovaný tvar.

Sophia Hadjipanteli / Zdroj: topfakty.com

Jakkoli se preference liší, ve světě módy existuje jedno tabu — obočí by nemělo být srostlé. Postoj k srostlému obočí je nejednoznačný: v některých názorech jsou majitelky takových obočí považováni za čarodějnice, pak za upíry. Ale v některých zemích Eurasie je to považováno za krásné.

Obtížné postavení majitelek srostlého obočí usnadnila modelka původem z Kypru. Sophia Hadjipanteli nasbírala na Instagramu více než 300 tisíc fanoušků, které nijak netrápí její husté, srostlé obočí.

Modelka si dobře uvědomuje, že její vzhled se nelíbí zdaleka všem. Přesto nesouhlasí s přísnými módními zákony a je připravena svůj postoj obhájovat až do konce. Chce pomáhat ostatním cítit se pohodlně ve svém těle.

Zatímco v arabských zemích dívky s podobnými obočím jsou ceněny vysoko, Sofie se usadila v USA a na denní dostává porci rozhořčení ze strany haiterů jak v síti, tak i v reálném životě.

Hvězda Instagramu stále opakuje, že pouze chrání právo na výběr vzhledu. Přesto se Sofie považuje za zakladatele hnutí srostlého obočí, pod jehož hashtagem bylo v aplikaci Instagram zveřejněno téměř 3 000 fotografií.

Blond vlasy a černé husté srostlé obojí, jsou neobvyklou kombinaci, ale přesně tak vypadá Sophie. Snažila se vlasy dočasně zesvětlit, ale uvědomila si, že jí černá barva sluší mnohem víc. Mezitím je modelka často srovnávána s legendární Fridou Kahlo, takže Sophia se jednou převlekla a vyfotila v obrazu svého idola.

Sofia je populární nejen v aplikaci Instagram, ale také v módních kruzích. Například se setkala s Chrisem Jennerem a Bellou Hadidovou a dokonce se jí podařilo získat jejich autogram. Dvaadvacetiletá modelka randí s fotografem. Jeho účet na Instagramu je plný fotografií milované a pod každou z nich chválí její krásu.

V 21. století rychle získává popularitu přijetí svého těla (Body positivity). Stále více lidí je ochotno přijmout své tělo a postavit se proti přehnaným ideálům krásy.

PSALI JSME: LUCIE BÍLÁ ZVEŘEJNILA DOJEMNÉ SNÍMKY: ZNAJÍ SE VÍCE NEŽ 45 LET

PŘIPOMÍNÁME: „MÁME ŠTĚSTÍ“: PRINC HARRY POPRVÉ PROMLUVIL O SVÉ NOVOROZENÉ DCEŘI

Share