Snad brzy dojde k uvolnění jednoho opatření: Jan Blatný prozradil, co by se dalo udělat jako první

Lockdown v Česku trvá už více než dva týdny. Celkový počet nakažených se už tak rychle nezvyšuje, tedy průměrný počet nakažených za den je nižší než minulý týden a ještě dříve. Ministr zdravotnictví Jan Blatný ale uvádí, že nemocnice stále zůstávají přeplněné. Pokud tedy dojde k nějakým změnám, budou malé. Informoval o tom web TN.cz.

Počet nových případů nákazy koronavirem klesá, ale tyto změny jsou zatím malé. Alespoň to zjevně nestačí na to, aby vláda mohla předpokládat brzké rozvolnění opatření.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Původně bylo plánováno, že lockdown bude trvat 3 týdny. Možná se opatření prodlouží, protože počet hospitalizovaných pacientů je stále velmi vysoký a více než 2 tisíce lidí je ve vážném stavu.

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný to řekl pro TV Nova. Podle něj jsou nemocnice na hraně. Kapacita lůžek a zdravotnický personál rozhodně nestačí.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Předpokládá se, že přísná opatření mají být prodloužena po 21. březnu. Vláda pravděpodobně požádá i o prodloužení nouzového stavu.

Podle vyjádření několika ministrů je prioritou návrat dětí do škol. Zatím ale takové velké rpzvlňování opatření vláda neplánuje.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

„Mohlo by dojít ke zvyýšení perimetru, kde můžeme trávit volnočasové aktivity,“ řekl Jan Blatný pro TV Nova. Zatím je to asi jediné, co se dá udělat.

Ministr zdravotnictví také doufá, že příští měsíc bude očkováno až 3 miliony lidí. Pro tyto účely se nyní připravuje kampaň, která má zvýšit zájem občanů o očkování.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu také komentoval situaci s vakcínou AstraZeneka. Několik států v Evropě zastavilo očkování touto vakcínou. Příčinou byla údajně možná souvislost s krevními sraženinami.

Jan Blatný ale uvedl, že se nikdo nemusí bát, protože lékové agentury nic nezakazovaly a naopak vyzývají lidi, aby pokračovali v očkování.

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, KDY SE ČESKO BUDE VRACET K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU: EXMINISTR ZDRAVOTNICTVÍ POPSAL, JAK BY SE MOHLO ZAČÍT ROZVOLŇOVAT

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ LANGMAJER SE SVOU DCEROU SI NEJSOU MOC PODOBNÍ: JAK VYPADÁ TATO ZRZKA KRÁSKA

Share