Snacha používá všechny moje věci. I když je to arogantní, nechci vyvolat tím konflikt

Kdyby mi někdo dříve řekl, že se ze mě stane „zlá tchýně“, nevěřila bych tomu. Často jsem si představovala, jak se může náš vztah vyvíjet.

Když jsem si to představovala, můj syn se ještě s nikým ani nesetkal. Když mi můj syn představil moji budoucí snachu, udělala jsem maximum, abych ji potěšila a skamarádila se s ní. Všechno šlo dobře. Zdálo se mi, že se staneme téměř nejlepšími kamarádky.

Ilustrační foto. Ženy/ Zdroj: pandda.online

Na rodiče neměla štěstí. O své dceru a syna se podle všeho její rodiče nestarali vůbec. Rodina dívky zjevně nebyla ani bohatá. Žena mého jediného syna, sotva absolvovala školu, musela do práce, protože musela si vydělat peníze. Myslím, že můj syn také tomu dobře rozuměl a chtěl být s ní, protože je velmi dorosrdečný člověk.

Nebyla ani žádná svatbu. S bývalým manželem jsme jim zaplatili líbánky na moři jako dárek. Bylo to loni na podzim. Děti se vrátily opálené a šťastné. Po příjezdu mi začala říkat máma, náš vztah byl prostě úžasný. Jelikož neměli vlastní bydlení, přestěhovali se ke mně. A byl to pro mě zábavnější, protože jsem žila sáma.

Ilustrační foto. Ženy/ Zdroj: pandda.online

Všechno ale nebylo tak dobré. Ještě na podzim byla v bytě docela zima a můj syn mě požádal o teplé pyžamo pro svoji manželku. Upřímně, nerada půjčuji své věci, ale můj syn slíbil, že jí určitě pak koupí nové. Slíbil, ale neudělal to. Moje pyžamo už není moje.

Ilustrační foto. Ženy/ Zdroj: pandda.online

Další věc, kterou moje snacha potřebovala, byl můj oblíbený župan. Nikdy jsem tho neskrývala, vždy visel v koupelně. Vždy jsem ji nosila, když jsem přišel z práce. Často tak začala chodit v mém županě. Už mě to unavilo a rozhodla jsem se jí koupit úplně stejný župan, abych jednou provždy vyřešila tento problém. Ale ona dál nosila ten můj.

Ilustrační foto. Ženy/ Zdroj: pandda.online

To není vše. Začala jsem si všimnout, že bere i mou kosmetiku. Řekla mi, že nic z toho nebrala. Nevěřila jsem jí, protože jsem si nejednou všimla, že mi lže.

Ilustrační foto. Ženy/ Zdroj: pandda.online

Chápu, jestli by neměla své věcí, ale toho všeho hodně, ale raději si vezme přesně to, co mi patří. Nemělo smysl se o tom bavit se svým synem, ale nechtěla jsem začít konflikt s snachou. Nechtěla jsem se pro ni stát „zlou a typickou tchyní“. Někomu se může zdát, že problém přeháním, ale strašně to nemám ráda.

PSALI JSME: VĚDCI ODHALILI SOUVISLOST VZHLEDU A ÚROVNĚ PŘÍJMŮ: VYŠŠÍ MUŽI A ŠTÍHLÉ ŽENY VYDĚLÁVAJÍ VÍCE

PŘIPOMÍNÁME: HLADINA PROTILÁTEK PROTI KORONAVIRU U SENIORŮ KLESÁ RYCHLEJI NEŽ U MLADÝCH: „POŘÁD TO NEZNAMENÁ, ŽE TI JEDINCI NEJSOU CHRÁNĚNI,“ UVEDL VAKCINOLOG

Share