„Snacha opustila své dítě, a já a můj syn jsme ho vzali domů“

Jak můžete nosit dítě pod srdcem po dobu devíti měsíců a poté ho prostě nechat na milost a nemilost osudu?

 

Špatná matka / Ilustrační foto / Zdroj: freepik.com

 

Můj syn dlouho nemohl začít svůj osobní život, a tak se oženil až ve čtyřiceti letech. Moje snacha byla stejného věku, ale byla rozvedená. Setkali se v parku na procházce a uvědomili si, že to byl osud. Alespoň to mi řekl můj syn.

 

Babička a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Po měsíci se rozhodli svůj vztah uzavřít i formálně. A já jsem se začala připravovat na to, že se brzy stanu babičkou. Doslova o měsíc později mě syn potěšil zprávou, že se jí stanu. Lékaři varovali manželku mého syna, aby podstoupila všechna vyšetření, protože v tomto věku se často vyskytují genetická onemocnění. Snacha na to pokrčila rameny, neprováděla žádné testy a ani nepodstoupila screening.

 

Babička a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Můj syn se rozhodl zúčastnit porodu. Porod byl obtížný, dítě bylo okamžitě převezeno na jednotku intenzivní péče. O hodinu později vyšel lékař a řekl, že se chlapec narodil s Downovým syndromem. Byli jsme v šoku. Po návratu domů jsme seděli a přemýšleli, co dál, protože to je velká zodpovědnost.

 

Otec a jeho dítě / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Snacha na oddělení plakala sama, poté tajně napsala formální odmítnutí svého syna a bez varování se vrátila domů. S klidem prohlásila, že není připravena věnovat celý svůj život nemocnému dítěti a když šla spát, zůstali jsme se synem v kuchyni. Nabídla jsem mu, aby si dítě vzal, protože v sirotčinci to bude mít těžké a my se můžeme vypořádat s jeho rehabilitací a vychovávat úplně socializovaného člověka.

Nemohla jsem ani spát, ani jíst. Myslela jsem jen na svého vnuka. I když byl velmi malý, cítil, že ho jeho matka opustila. Ráno se syn připravil a šli jsme do nemocnice. Doufala jsem, že moje snacha měla pouze poporodní depresi a brzy si to rozmyslí. Když zjistila, že si jdeme po její dítě, udělala strašlivou hádku a urazila se.

 

Rodina / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Pavel se ukázal být hodným klukem. Žena mého syna ke svému dítěti nikdy nepřišla. Řekla, že chce šťastný život, a tak se vzdala celé té zatracené věci. Nyní sami vychováváme našeho „slunečného“ chlapce, který nás každý den těší ze svých úspěchů.

 

PSALI JSME: MANŽEL MĚ OPUSTIL S 2 LETOU DCEROU, ALE PAK VELMI LITOVAL TOHO, CO UDĚLAL

PŘIPOMÍNÁME: GEORGE CLOONEY OTEVŘENĚ PROMLUVIL O ŽIVOTĚ S RODINOU V KARANTÉNĚ

Share