Školačka vydělává miliony tím, že vymýšlí jména pro čínské děti

Bo Jessup je jen šestnáct let. Vlastní web, který pomáhá čínským rodičům vybrat anglické jméno pro své dítě. S jeho pomocí dívka již vydělala více než 50 000 liber.

Dívka/zdroj: kindhears.com.ua

Myšlenka vytvořit něco podobného přišla Bo, když byla na dovolené se svou rodinou v Číně. Během večeře s čínskými rodinnými přáteli se zeptali školačky, jaké jméno by doporučila jejich dítěti. Koneckonců, v Číně již dlouho existuje tendence volit další anglické jméno pro případ, že by dítě šlo studovat nebo pracovat do zahraničí.

Dívka/zdroj: kindhears.com.ua

Mě taková žádost velmi překvapila, protože volba jména pro dítě je tak zodpovědný krok. Brzy se však dozvěděla, jak často dávají Číňané svým dětem velmi vtipná a hloupá anglická jména, a rozhodla se, že to může změnit.

Dívka/zdroj: kindhears.com.ua

Čína má přísnou internetovou politiku. Občané nemohou navštívit známé stránky v angličtině, aby si vybrali jména, proto se často zaměřují na názvy značek a světově proslulou populární kulturu. Byly případy, kdy se dítěti říkalo Rolex nebo Gandalf.


Web/zdroj: kindhears.com.ua

To však nebrání tomu, aby Číňané byli velmi pozorní k tradičnímu jménu svého dítěte. Věří, že jméno může ovlivnit charakter a osud člověka.

Proto Bo vytvořila vlastní web s názvem „Special Name“. Pro každé z anglických jmen existuje 12 konkrétních povahových vlastností, o nichž se předpokládá, že jsou jeho podstatou.

Web/zdroj: kindhears.com.ua

Rodiče si musí vybrat 5 nejatraktivnějších vlastností, pohlaví nenarozeného dítěte, a provést platbu. Potom jsou jim nabídnuty 3 nejvhodnější anglické jména. Po výběru obdrží rodiče certifikát s významem jména a příkladem celebrity stejného jména.

Web Bo již pojmenoval více než 200 000 čínských dětí. Samotná dívka připouští, že to byl jen amatérský projekt, a nečekala tak ohromující úspěch.

PSALI JSME: „NEDOPORUČUJI“: ŠKOLAČKA, KTERÁ PORODILA DÍTĚ VE VĚKU 14 LET, ŘEKLA, JAK KOMBINUJE ŠKOLU S PÉČÍ O DÍTĚ

PŘIPOMÍNÁME: ŠKOLAČKA PŘINESLA Z JAMAJKY PODIVNÝ „SUVENÝR“

Share