Sestra mého manžela nechtěla platit za dort, i když já za její práci platím plnou částku

Nedávno se se mnou stala docela nejpříjemnější situace, která ukázala pravou tvář jedné z mých příbuzných. Ona brala peníze za svou práci, a když jsem já od ní požádala peníze za svou práci, tak se na mě naštvala. Povím vše od začátku.

Se sestrou mého manžela se mi podařilo najít společnou řeč hned po našem seznámení. Tehdy ona začala dělat manikúru a byla na to velmi pyšná. Tehdy jsem chodila s obyčejnými nehty, tak jsem se rozhodla, že k ní zajdu na manikúru.

Manikúra / ilustrační foto / Zdroj: boliva.ru

V tu chvíli byla švagrová nováčkem bez zkušeností, ale já jí věřila a nelitovala, protože výsledek byl vždy prostě perfektní. A když přišel čas na platbu, ukázala své ceny a vzala stejnou částku jako z ostatních klientek. Cena byla adekvátní, takže jsem zaplatila bez zbytečných otázek, i když jsem doufala v malou slevu.

A po několika letech jsem začala péct dorty. Zpočátku jsem dávala své výrobky blízkým na zkoušku. Byli nadšení a žádali, abych ještě něco upekla. A pak jsem začala dělat dorty na zakázku. Lide mi kteří platili za mé dezerty skutečné peníze a zanechávali vždy dobré recenze.

A když jsem opět přišla za švagrovou na manikúru, požádala, abych pro ni udělala obrovský dort.

Manikúra / ilustrační foto / Zdroj: sobesednik.ru

– Můžeš udělat stejný jako na fotce?

– Je tu spousta objemových prvků a figurek a přísady nejsou vůbec levné, ale určitě něco vymyslím.

– Díky moc. Zvládneš to do pátku?

– Myslím, že ano. Mám teď málo objednávek, takže udělám pro tebe dort.

Většina cukrářů bere peníze alespoň za suroviny, ale ona přece není cizí člověk, tak jsem si řekla, že celou částku dá při převzetí objednávky.

Skoro 24 hodin jsem dělala její dort. Zůstala jsem spokojená s tím, co se nakonec povedlo, a příbuzná nepřestala chválit mě a můj talent.

Krásný dort / ilustrační foto / Zdroj: nevesta.info

– Ty jsi mistr svého podnikání, já bych takový dort neudělala, ještě jednou děkuji!

– Také si myslím, že se to povedlo. Dobře, teď spočítám, kolik mi musíš zaplatit.

– Copak to říkáš, já tomu nerozumím?

– O ceně dortu. Nedělala jsem ho přece zadarmo.

– Ty vážně chceš vzít peníze od příbuzné?

– Myslela sis, že jsem tak dlouho dřela, utratila spoustu peněz za ingredience a dám ti ho zdarma? Navíc za nehty si ode mě bereš plnou cenu a já ti dokonce udělala slevu.

Cukrářka / ilustrační foto / Zdroj: povarenok.ru

– Víš, kolik peněz jde na zakoupení vybavení a pronájem studia. A ty sis vzala pár surovin a udělala z nich dort. Za co tedy platím?

Rozhodla jsem se, že nebudu pokračovat v rozhovoru, ale svou objednávku švagrová nedostala. Teď mě považuje za sobeckou, která nemůže udělat radost svým příbuzným.

PSALI JSME: TCHYNĚ PŘIJELA OBJASNIT VZTAHY SE SNACHOU, A V DOMĚ SYNA UŽ BYLA JINÁ ŽENA

PŘIPOMÍNÁME: „OSUD TĚ POTRESTÁ“: VĚTA, KTEROU ŘEKLA PORODNÍ ASISTENTKA, SE PRO NI STALA PROROCKOU

Share