Servírka nakrmila bezdomovce v kavárně: Nevěděla ale, jak to pro ni skončí

Zachovat svou jedinou práci nebo zůstat dobrým člověkem? Tato žena si musela vybrat – a využila si příležitosti.

Servírka byla překvapená činem hosta/ Zdroj: goodhouse.ru

Maria pracovala jako servírka v malé kavárně v Texasu. Během její směny vstoupil do haly muž a posadil se ke stolu. Podle jeho oblečení a vzhledu bylo zřejmé, že se nachází v obtížné situaci a možná nemá na to, aby zaplatil za jídlo.

Nikdo ze zaměstnanců kavárny se na bezdomovce ani nepodíval, protože den předem manažer jasně uvedl, že pokud číšník obsluhuje klienta, který nemá co platit, náklady budou odečteny z jeho platu.

Servírka byla překvapená činem hosta/ Zdroj: goodhouse.ru

I přes varování šla Maria ke stolu a řekla: „Jmenuji se Maria. Pokud něco potřebujete, dejte mi vědět a já se o to postarám.“

Muž udělal objednávku, obědval, zaplatil účet a odešel… A zanechal spropitné 100 dolarů (více než 2 tisíce korun). K tomu byla připojena poznámka, která Marii nepřekvapila ještě více než štědrost návštěvníka.

Servírka byla překvapená činem hosta/ Zdroj: goodhouse.ru

„Milá Marie, vyjadřuji ti hlubokou úctu. Vidím, že se k sobě chováš s úctou… To je vidět na tom, jak se chováš k ostatním lidem. Našli jste tajemství štěstí, vaše dobré skutky jsou příkladem pro ostatní lidi, kteří vás znají,“ bylo napsáno na poznámce s podpisem majitele kavárny.

Ukázalo se, že to byl test! Majitel kavárny předstíral, že je bezdomovcem, aby zjistil, jak na něj zaměstnanci kavárny zareagují.

Samozřejmě, že Maria o tom nic nevěděla. Chovala se podle svého svědomí.

Majitel kavárny ocenil Mariin čin, nejen že ji odměnil dobrým spropitným, ale také ji povýšil na manažera.

PSALI JSME: PACIENTKA SE PODÍVALA NA NOHY SVÉ PŘÍTELKYNĚ A BĚŽELA K LÉKAŘI: POUZE ŠPATNÝ STUDENT MEDICÍNY SE MŮŽE MÝLIT V DIAGNÓZE TĚCHTO PUCHÝŘŮ

PŘIPOMÍNÁME: ZUZANA BELOHORCOVÁ PODSTOUPILA OPERACI: KVŮLI TOMU SE VRÁTILA DO PRAHY

Share