Senioři mohou dostat příspěvek, pokud se nechají naočkovat: kolik budou moci získat peněz a co mohou za tyto peníze koupit

Lidé nad 65 let budou mít možnost získat příspěvek 500 Kč na nákup vitamínů v lékárně, pokud se nechají naočkovat proti koronaviru. To hodlá nabídnout Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). O tom budou informováni prostřednictvím dopisu nebo e-mailu. Píše o tom server Blesk.cz.

Pojišťovna plánuje vyplatit tyto peníze seniorům z Fondu prevence. Peníze z tohoto fondu se používají například na vyplácení dávek na očkování či na vyšetření těhotných žen.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Senioři budou moci těchto 500 Kč využít na nákup vitamínů nebo potravinových doplňků v lékárnách. Lidé nad 65 let, kteří se nechají naočkovat do konce února budou mít možnost požádat o tyto peníze do konce dubna.

Podle ředitele VZP Zdeňka Kabátka se epidemická situace zhoršuje a v nemocnicích se zvyšuje počet hospitalizovaných pacientů.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jejich pojišťovna se proto rozhodla udělat maximum pro to, aby ochránila ty lidi, pro které mohou být následky nákazy velmi špatné. Jde o lidi starší generace, kteří ještě nebyli očkováni.

Toto rozhodnutí bylo přijato poměrně rychle, protože Správní rada VZP sleduje vývoj situace a nelíbí se jim, co se děje. Řekla o tom předsedkyně správní rady VZP Věra Adámková.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ústav zdravotnických informací a statistiky uvádí, že mezi skupinou lidí starších 65 let zůstává ještě zhruba 403 tisíc lidí, kteří vakcínu nedostali a neprodělali covid.

Mezi klienty této pojišťovny zůstalo ještě zhruba 226 tisíc lidí, kteří vakcínu nedostali, Na konci tohoto týdne by VZP chtěla začít posílat dopisy nebo e-maily těmto lidem.

Senior / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tam by mělo být také napsáno, jakým způsobem se člověk může přihlásit k vakcinaci.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA ZATÍM ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ NEPLÁNUJE: POSLEDNÍ OPATŘENÍ VSTOUPILA V PLATNOST 1. LISTOPADU

PŘIPOMÍNÁME: V ÚTERÝ BYLO ODHALENO TÉMĚŘ 10 TISÍC NAKAŽENÝCH: OPROTI MINULÉMU ÚTERÝ ČINIL NÁRŮST SKORO 60 PROCENT

Share